Постійно тьмяне світло вночі викликає депресивний стан, а також сприяє збільшенню в гіпокампі кількості фактора некрозу пухлини, розповідають американські дослідники з Університету штату Огайо.
Вчені назвали «тьмяним світлом» те, що яскравіше природного світла місяця в 5 разів. Таким, наприклад, може вважатися світло тьмяного каганця або включеного екрану телевізора, що працює в темній кімнаті. Дослідники на чолі з Ренді Нельсоном вважають, хронічне приглушене світло ночами може провокувати депресію і впливати на біохімічні процеси в головному мозку.
Провівши експерименти з хом'яками, вчені довели, світло лампи час сну заважає коректній секреції гормону мелатоніну, який дає сигнал організму про настання ночі. Половина лабораторних тварин спала при тьмяному світлі, інша група хом'яків - в повній темряві. Через 8 тижнів після початку експерименту, вчені виявили перші симптоми депресії у підопічних, що спали при тьмяному світлі. У їхньому мозку сталися зміни у відділі гіпокампу. У цій зоні була знижена щільність деяких структур, які передають повідомлення від клітини до клітини. Вчені зробили висновок, що саме гіпокамп грає головну роль у формуванні депресивного розладу.
Другий цикл експерименту, коли в мозок тваринам вводився антагоніст фактора некрозу пухлини (ФНП), показав, що це також впливало на розвиток депресії. Таким чином, американські вчені довели, світло ночами призводить до депресії, і ФНП відіграє тут певну роль.
Дослідники наполягають, депресивні зміни оборотні, якщо повернути класичний цикл чергування темряви і світла. Вчені радять людям вимикати на ніч нічник і телевізор, а також по можливості, засмикувати щільно штори. Крім того, американські медики висунули припущення, що зростання депресії серед американських громадян пов'язане з посиленим впливом світла на жителів у нічний час. Щоб підтвердити цю гіпотезу, потрібно провести ще ряд досліджень.