Найпоширенішою причиною зменшення вмісту гемоглобіну є недостатня кількість заліза в організмі. Саме залізо відповідає за формування клітин гемоглобіну. Ви напевно подумаєте, що в цьому випадку потрібно збільшити в раціоні кількість продуктів, багатих залізом. Так, це так ! Але не все так просто.
Давайте розглянемо дуже ефективні способи збільшення гемоглобіну в крові.
Спосіб 1 : сира гречка
Для цього способу нам знадобитися гречка. Ця крупа володіє величезною кількістю корисних вітаміном і мінералів. Зокрема, вона містить не тільки залізо, але й елементи, які сприяють його засвоєнню - мідь, кобальт, марганець. Однак, при варінні багато корисних речовин зникають з цієї крупи. Тому в лікуванні використовують її в сухому вигляді.
У першу чергу, гречку вимивають, потім прожарюють на сковорідці і подрібнюють в кавомолці. У підсумку виходить порошок, який вживають 5 разів на день по 2 столові ложечки, і при цьому запивають теплим молоком. Молоко тут обрано не випадково, адже воно містить ціанокобаламін (В12) та фолієву кислоту (В6), без яких неможливе утворення еритроцитів, адже гемоглобін безпосередньо залежить від кількості цих клітин крові.
Спосіб 2: сироп з шипшини
Другий спосіб полягає в приготування цілющого загальнозміцнюючий сиропу з квіток шипшини (бордового). Слід зазначити, що цей сироп готуватися досить довго, мінімум 10 днів, тому його зазвичай роблять багато і з запасом. Беруть чисту 3-літрову банку, наповнюють пелюстками квіток шипшини до верху, заливають холодною кип'яченою водою, заздалегідь перемішаної з цукром. На 2 літри води беруть 1 кілограм цукру. Сироп, як ви вже могли зрозуміти, виходить дуже солодкий, тому якщо ви - не любитель занадто солодких напоїв, то кількість цукру можна зменшити (на 2 літри можна взяти 750 грам, наприклад). Всю цю суміш перемішують, горло пляшки перев'язують марлею і ставлять на підвіконня в такому місці, де на банку не потраплятиме сонячне світло і прямі сонячні промені. Перемішувати настоянку потрібно кожен день.
Настоюється суміш 10 днів, після чого проціджують. В отриманий напій додається сік з 3-5 вичавлених лимонів і наполягають ще 3 години. Останнім етапом у приготуванні настойки буде її змішання з горілкою (на 1 літр горілки потрібно взяти 400 грам настою ). Настояти можна ще деякий час, чим довше, тим краще. Суміш можна приготувати і в менше кількості, наприклад, на 1 - літрову банку. Вживається вона по 1 столовій ложці після їжі. Пам'ятайте, що пелюстки потрібно збирати в екологічно чистих районах, далеко від трас і доріг.
Ці два способи дадуть відмінний ефект, якщо застосовувати їх разом, адже сироп виходить багатим на вітамін С, має тонізуючу властивість. Також впродовж дня слід вживають яблука, соки з буряка, моркви, дуже корисний гранат.
Зниження гемоглобіну може виникнути через нестачу білка тваринного походження. Тому не завадить в харчуванні риба, курячі яйця, м'ясо, сир та інші продукти, що містять білок.
Причиною зменшення гемоглобіну в крові можуть бути й інші фактори, наприклад, порушення в кровоносній системі людини. Якщо правильно харчування не допомагає, то краще звернутися за консультацією до лікаря.