Напади задухи можуть бути у страждаючих серцево-судинними захворюваннями. Таку задуху називають серцевою астмою. Напади задухи виникають також при захворюваннях бронхів і легенів, особливо часто у хворих на бронхіальну астму.
Перша допомога при раптовій задусі
Приступ серцевої астми.
Дихання часте, поверхневе, з утрудненим вдихом і видихом; іноді відчувається відчуття тяжкості за грудиною. Задуха супроводжується кашлем із слизовою оболонкою, важко відокремлюваним мокротинням; обличчя блідне, губи синіють.
Треба:
- Забезпечити хворому фізичний і психічний спокій; - Усадити його з опорою за спиною; розстебнути одяг; провітрити приміщення; - Захистити від вітру, якщо напад стався на вулиці; - Дати таблетку нітрогліцерину або валідолу; напоїти гарячим чаєм.
Хворому не можна:
- Стояти; - Продовжувати йти або виконувати фізичну роботу; - Курити; - Приймати будь-які інші ліки, крім нітрогліцерину або валідолу.
Приступ бронхіальної астми.
Дихання шумне, хрипи чути на відстані, сильно утруднений видих.
Треба:
- Посадити хворого так, щоб край або спинка ліжка, стільця служили йому опорою для рук; - Винести з кімнати квіти,речовини, що сильно пахнуть , вивести собаку або кішку, так як вони можуть бути причиною нападу; - Прийняти рекомендоване в таких випадках лікарем ліки; - Дати доступ свіжому повітрю в приміщення; - Якщо напад стався у вітряну погоду на вулиці, ввести хворого в приміщення або відгородити від вітру.
Хворому не можна:
- Приймати ліки, крім раніше рекомендованих лікарем; - Перебувати в приміщенні, де є сильний запах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою