Мігрень має так звану ауру: їй може передувати нудота, блювання, проблеми із зором. Це відчуття виникає за 20-60 хвилин до болю. Це «класична» мігрень. Також вона може бути пов'язана із зміною настрою та емоційного стану.
Однозначних причин мігрені поки не встановлено.
Але вважається, що вона має неврологічну природу. Її пусковими факторами є тривога і стрес, гормональні зміни, а також відсутність повноцінної їжі і сну. Іноді її викликають такі продукти, як червоне вино, шоколад, соєвий соус, кофеїн.
Помічено, що
жінки в три рази частіше страждають мігренню, ніж чоловіки. Це стан зустрічається і у 5% дітей. Кожен раз, коли у вас починається напад
мігрені, зробіть запис, що цьому передувало.
Діагностують мігрень на основі розповіді хворого, а також даних обстеження. Лікар може призначити сканування мозку або ядерно-магнітний резонанс, щоб виключити інші причини мігрені.
Як допомогти людині, яка страждає мігренню? Лікар може порадити прийом знеболюючих та протизапальних препаратів. Існує кілька груп препаратів, які показані при цьому стані. Однак призначити вам їх може тільки фахівець.
Всім, хто страждає мігренню, важливо вміти розпізнавати сигнали і передвісники мігрені. Перш за все це
м'язове напруження, зміна температури тіла, слабкість.Вважається, що ефективним методом лікування мігрені може стати
голкотерапія. Однак призначити і провести її може тільки кваліфікований фахівець.
Мігрень часто виникає в активному працездатному віці від 20 до 40 років. Помічено, що, чим старша людина, тим рідше у неї відзначається мігрень.
Звертайте увагу, якщо змінилися біль або причини, які його провокують. Повідомте про це лікаря, він проведе додаткові обстеження або призначить інше лікування.