За грудиною у верхній частині розташовується вилочкова, або зобна залоза. Вона складається з двох часток, кожна з яких має два шари: зовнішній, темніший - корковий і внутрішній, більш світлий - мозковий. Ці шари виділяють специфічні гормони. Вилочкову залозу часто називають залозою дитинства або залозою зростання. Саме в період росту людини вона функціонує найбільш інтенсивно і досягає максимальних розмірів.
Вилочкову залозу часто називають залозою дитинства або залозою зростання
* З плином часу маса залоза зменшується і функціонування її значно знижується, а у людей похилого та старечого віку вона майже цілком заміщується жировою та сполучною тканиною.
* Маса вилочкової залози у новонароджених складає 10-13 г, у дітей 6-10 років збільшується до 26 г, у молодих людей в період статевого дозрівання - 37 г, у людей у віці 50 років її маса падає до 13 г, а в старечому віці - до 6 г.
* Значення вилочкової залози: вона бере безпосередню участь у захисно-пристосувальних реакціях, у виробленні імунітету.
* Захворювання вилочкової залози зустрічаються рідко і супроводжуються надмірною повнотою, різко вираженою слабкістю, збільшенням лімфатичних залоз, зниженням опірності організму інфекційним захворюванням. Після видалення вилочкової залози у тварин виникає порушення мінерального обміну: кістки стають м'якими і гнучкими, переломи зростаються з працею.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою