Згідно з результатами трьох пов'язаних статей, опублікованих у журналі The Lancet Infectious Diseases, вакцини від менінгіту можуть покращити захист від гонореї.
Вакцина від менінгіту та гонореї
Кількість випадків захворювання на світі зростає, як і стійкість інфекції до ліків. Гонорея передається статевим шляхом; за відсутності лікування вона може призвести до серйозних захворювань, включаючи безпліддя у жінок, передачу інфекції новонародженим та підвищений ризик зараження ВІЛ. У 2020 році у світі було зареєстровано понад 80 мільйонів нових випадків гонореї.
Бактерія Neisseria gonorrhoeae, що викликає захворювання, все гірше реагує на медикаментозне лікування. Це викликає побоювання про дедалі більшу антибіотикорезистентність та потенційну невиліковність інфекції в майбутньому.
Дослідження показали, що вакцини від менінгіту забезпечують деякий захист від гонореї, і навіть частковий захист може значно знизити кількість випадків інфекції. Однак залишаються питання про її вплив та ефективність.
У дослідницькому дослідженні під керівництвом доктора Уінстона Абара з Центру з контролю та профілактики захворювань США використовувалися медичні записи для виявлення лабораторно підтверджених випадків гонореї та хламідіозу. Ці випадки порівнювали із записами про імунізацію, щоб визначити статус вакцинації людей вакциною від менінгіту.
Було зареєстровано понад 167 тисяч інфекцій серед майже 110 тисяч людей. Загалом 7692 особи отримали вакцину від менінгіту. З них 4032 (52%) одну дозу, 3596 (47%) дві дози і 64 (менше 1%) більше двох доз. Повна вакцинація, тобто отримання двох доз, за оцінками експертів, забезпечує 40% захист від гонореї. Одна доза вакцини забезпечувала 26% захист.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою