Коли лікар призначає різноманітні препарати, люди часто запитують про можливість вживання їх разом з алкоголем. То коли спиртне під категоричною забороною?
ліки з алкоголем
1. Антибіотики. Антибіотики в принципі потрібно приймати за суворими показаннями, оскільки вони мають побічні дії. Серед них негативний вплив на печінку, що посилюється на тлі алкоголю. Це може призвести до гострого пошкодження печінки.
2. Нестероїдні протизапальні препарати. Нестероїдні протизапальні препарати (наприклад, на основі ібупрофену, кетопрофену, диклофенаку) можуть мати побічну дію у вигляді утворення виразок у шлунково-кишковому тракті. Алкоголь ще більше збільшує цей ризик. Вживання алкоголю при прийомі цих ліків може призвести також до шлунково-кишкових кровотеч.
3. Жарознижувальні. Жарознижуючі препарати на основі парацетамолу, як і антибіотики, мають гепатотоксичну дію – можуть викликати структурно-функціональні порушення печінки. Ця дія посилюється у тандемі з алкоголем, що може призвести до ураження печінки.
4. Снодійні, седативні та антидепресанти. Всі ці препарати самі по собі мають седативний ефект, який при вживанні алкоголю посилюється. Це може призвести до пригнічення дихального центру аж до летального результату.
5. Протиалергічні (антигістамінні). Все залежить від того, які саме препарати. Якщо це протиалергічні засоби 1-го покоління (наприклад, на основі хлоропіраміну гідрохлориду), то вони мають виражену побічну дію – сонливість. Вона може посилюватися на тлі алкоголю, оскільки і те, й інше гнітить центральну нервову систему. Це може призвести до загальмованості, порушення координації до втрати свідомості. Крім того, сп'яніння настане швидше.
Якщо ж йдеться про більш сучасні антигістамінні препарати 2-го та 3-го покоління (наприклад, на основі лоратадину, цетиризину), то при їх прийомі не відбувається пригнічення центральної нервової системи. Тому їхній тандем з алкоголем не такий небезпечний. Але це все одно подвійне навантаження на печінку та нирки.
6. Сечогінні. Алкоголь посилює ефект діуретиків, стимулюючи рясне сечовипускання. А це загрожує зневодненням та вимиванням мінералів із організму, попереджає лікар.
І краще не ставити на собі експерименти, якщо не хочете мати неприємні наслідки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою