Мігрень є первинним головним болем, вважається спадково обумовленим і частіше успадковується по жіночій лінії. Напад головного болю обумовлений «грою судин». Після впливу на організм провокуючого чинника (стрес, вживання алкоголю, деяких продуктів, фізичного навантаження, впливу гормонів) посилюється кровопостачання мозку, потім виникає стадія невеликого судинного спазму. Потім судина патологічно розширюється, стискає нервові закінчення та прилеглі тканини, збільшується приплив крові до цієї області та розвивається головний біль із усіма його симптомами.
Найчастіше це інтенсивний односторонній пульсуючий головний біль у лобово-скроневій ділянці, що порушує апетит, з нудотою, іноді з блюванням, дратівливістю на яскраве світло та гучні звуки. Самому нападу головного болю іноді передує аура (провісник болю, що виявляється у спотвореному зоровому, слуховому, нюховому сприйнятті).
Найголовніше – прийняти медикаментозний препарат на початку аури або головного болю. Якщо з самого початку не встигнути прийняти медикаменти, то далі препарат не матиме лікувальної дії. І на фазі судинного спазму можуть проявитися ускладнення: мовні порушення, зміни чутливості, парези, паралічі, мігренозний статус.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини