Народна медицина, завдяки досвіду, накопиченого протягом багатьох століть, знає дуже багато рецептів відхаркувальних народних засобів для ефективного очищення і звільнення дихальних шляхів людини від застійного мокротиння. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Для цієї мети застосовуються: настої трав для пиття, розтирання, інгаляції та інші засоби, в яких використовуються виключно натуральні продукти, які мають, навідміну від хімічних лікарських препаратів, негативної побічної дії на здоров'я людини. Хоча, при гострих інфекційних захворюваннях бронхів і легенів, народні засоби доводиться поєднувати з медикаментозною терапією.
З трав, відвари з яких здатні викликати розрідження і посилене відходження мокроти, найбільш відомі: корінь солодки (один з найбільш сильнодіючих засобів), листя мати-й-мачухи, термопсис, оман, материнка, подорожник, корінь алтея, чебрець.
Щоб приготувати трав'яний настій, потрібно взяти 1,5 - 2,5 столових ложки висушеної і подрібненої трави, залити її одним літром гарячої кип'яченої (але не киплячою) води і дати настоятися протягом 1,5 - 2 годин. Пити трав'яний настій потрібно три рази на день між їжею по одній склянці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: [INVALID URL BB CODE]
Природними замінниками антибіотиків вважаються цибуля і часник, які мають сильну антимікробну, протизапальну та антисептичну дію. Народна медицина, для полегшення відходження мокроти, радить приймати цибулю разом з медом. Для цього, перетерту на тертці голівку цибулі змішують зі столовою ложкою меду і дають хворому по одній чайній ложці після їди. Часник рекомендується приймати з молоком. Три зубки часнику труть на тертці або подрібнюють ножем, заливають однією склянкою молока, ставлять на плиту і доводять до кипіння, після чого дають хворому пити після їжі по одній третині склянки тричі на день.
Чудовим відхаркувальним народним засобом, здавна застосовуваним народною медициною, є мед. Встановлено, що мед має сильну бактерицидну дію завдяки своїй кислої реакції і наявності в ньому спеціальних органічних кислот, що перешкоджають розмноженню бактерій. При лікуванні хвороб дихальних шляхів мед не тільки вживають всередину, але і роблять з нього інгаляції.