Від алкоголю страждає слизова оболонка верхніх дихальних шляхів: носоглотка, гортань, голосові зв'язки. Ці органи перебувають у стані постійного запалення, провокуючи атрофічний фарингіт і ларингіт. За рахунок потовщення і ущільнення голосових зв'язок голос стає грубим і сиплим, набуває своєрідний тембр. У народі такий голос називають "пропійний бас".
Навіть якщо ви не зловживаєте алкоголем, з метою профілактики дихальних шляхів, рекомендовані спеціальні вправи.
Як алкоголь впливає на дихання?Після того, як людина вип'є спиртне, її дихання стає частішим і глибшим. Легені починають посилено працювати, але кисню в організмі більше не стає, оскільки наркотичний вплив спиртних напоїв уповільнює і зменшує об'єм повітря, який надходить в організм.
Завдяки алкоголю в крові звужується (а потім і закривається) просвіт кровоносних судин, які живлять тканини дихальних органів. Відбувається зачерствіння судин, що тягне за собою втрату здатності підживлювати тканини системи дихання. Це провокує розвиток хвороб.
Алкоголь - ворог імунітету і легеньСерйозно знижується імунітет. У здорової людини дихальні шляхи мають слизову оболонку, трахею і бронхи вистилає миготливий епітелій. Завдяки цьому пил і мікроби виводяться в зовнішнє середовище. Слиз дихальних шляхів насичений білими кров'яними тільцями - лейкоцитами, а також іншими речовинами, які борються з мікробами і захищають весь організм. Алкоголь миттю руйнує такий захисний бар'єр, даючи можливість бактеріям безперешкодно проникати в організм.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як швидко протверезітиПриблизно 10 частина алкоголю, який випитий людиною, виводиться з організму за допомогою легень. Альвеоли легенів стають менш еластичними, рубцюються і стають ширшими. Порожнини, що утворилися здатні скапливать слиз і мокротиння, завдяки чому розвиваються хронічні ураження бронхів і легенів. Чим не фундамент до розвитку різноманітних захворювань?