Одна і та ж кімнатна рослина в денні та нічні години здатна по-різному впливати на здоров'я людини, тому вибираючи місце для квітки необхідно знати про неї трохи більше, ніж назва і тонкощі догляду.
Яка б рослина не з'явилася в будинку, не варто розташовувати її поруч зі спальним місцем, оскільки в нічний час вона буде споживати кисень, виділяючи при цьому вуглекислий газ. Більш того енергетичний цикл рослин розрахований на денне поглинання негативної енергії, від якої вони позбавляються також вночі. Таке сусідство не найкращим чином позначиться на самопочутті і, в результаті, кожне ранкове пробудження буде важким, а стан розбитим.
При частому і безпричинному нездужанні корисно розводити вдома
традесканції. Вплив цієї рослини на здоров'я пояснюється здатністю збагачувати повітря киснем, поглинати електромагнітні випромінювання і наділяти організм потужною енергією. При випадковому порізі, подряпині і дрібній ранці можна прикласти лист промитої
традесканції. Вона тут же проявить свої бактерицидні властивості і попередить поширення запального процесу.
Щоб швидше відновитися після фізичного навантаження, на час денного відпочинку і сну варто поставити на тумбочку біля ліжка
кактус. Ця неприваблива рослина поступово віддає енергію і заповнює нею організм. Кактус добре розміщувати і в місцях підвищеного шкідливого випромінювання комп'ютерів, телевізорів та іншої техніки.
Очистити себе і квартиру від негативу допомагає
герань, особливо червоного кольору. Її можна використовувати в якості енергетичного фільтра. І це далеко не єдина її властивість. Якщо потерти лист герані, можна полегшити сильний головний, м'язову і суглобовий біль. Анестезуючі здатності ефірних масел цієї рослини відомі ще з давніх-давен.
Для зміцнення сім'ї підходить
фікус. Більш того він сприяє зачаттю і нормальному протіканню вагітності. Він же необхідний при підвищеній дратівливості. Сік фікуса використовують для виведення бородавок, а відвари для лікування радикуліту, запалення суглобів. Але щоб ця рослина була корисною, краще розташувати її подалі від яскравого сонячного світла.
Щоб нейтралізувати в квартирі різні токсичні речовини, що потрапляють ззовні, а також виділяються з лінолеуму, шаф та інших синтетичних матеріалів корисно розводити вдома хлорофітум. Виключно позитивний вплив цієї рослини відбувається за рахунок щоденного очищення повітря. Аналогічними властивостями володіє
драцена і диффенбахія. Але оскільки друга отруйна, розташовувати її краще в малодоступних для дітей місцях.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 кімнатних рослин, які можуть вам зашкодитиСеред лікувальних кімнатних рослин найпоширенішими є
алое і каланхое. Хоч вони і здаються незграбними, але користь від них для здоров'я велика, тому є сенс завести по одній квіточці і в разі необхідності вдаватися до їх допомоги.
Цей далеко не повний список кімнатних рослин можна продовжувати ще довго, тим більше при такому різноманітті екзотичних квітів, які відносно недавно з'явилися. Але перш ніж прикрашати ними квартиру, краще дізнатися про їх корисні властивості для здоров'я якомога більше.