Ось кілька способів нестандартного застосування такого звичного і ароматного листочка.
1. Проблеми зі сном у вас або вашої дитини? На допомогу прийде лавровий лист. Досить зашити в подушку кілька листочків, і сон стане більш глибоким, а час засипання скоротиться до декількох хвилин. Аромат лаврового листа, як і аромат кореня валеріани, має заспокійливу дію, знімає нервову напругу і перезбудження.
2. Неприємний запах ніг і підвищене потовиділення? Слід провести курс ванн для ніг з настоєм лаврового листа. 25-35 листочків заварюється склянкою окропу і настоюється кілька годин (не менш 3-х). Приготований настій виливається в таз з теплою водою. Час процедури близько 15 хвилин. Бажано робити такі ванни для ніг протягом двох тижнів.
3. Неприємний і різкий запах з рота або запалення ясен? Тут можливі два варіанти застосування лаврового листа. Можна кілька разів на день полоскати рот настоєм, приготованим, як в попередньому рецепті, а можна просто пожувати листочок (після цього утримайтеся від прийому їжі протягом 30 хвилин). Речовини, що містяться в прянощі, мають антисептичні та протизапальні властивості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які рослини найкраще попереджають рак4. Необхідно продезінфікувати приміщення? Відвар лаврового листа не тільки наповнить приємним ароматом всю кімнату, а й впорається з хвороботворними бактеріями (наприклад, після знаходження в приміщенні хворої людини). Прокип'ятіть протягом чверті години на слабкому вогні листочки і принесіть посуд з відваром в кімнату.
5. У вас цукровий діабет, ревматоїдний артрит або туберкульоз? Настій лаврового листа має цукрознижуючу, протизапальну та імуномодулюючу дію. На три склянки окропу слід взяти 10-12 листочків середньої величини, настояти не менше 3-х годин. Приймати проціджений настій рекомендується по 80-120 мл тричі на день.
6. Необхідно засіб для лікування попрілостей, пролежнів або шкірних захворювань? Приготуйте лаврове масло для зовнішнього застосування. Півтори великих ложки лаврового листа, подрібненого в кавомолці, необхідно залити 200 мл очищеного рослинного масла (гарбузового, кукурудзяного, соняшникового) і дати настоятися в затемненому місці протягом 7-8 днів. Після цього масло обов'язково потрібно процідити і використовувати для обробки пошкоджених шкірних покривів кілька разів на добу.