Перераховувати чудесні властивості лляного насіння можна довго, воно цього заслуговує. Уточнимо, як саме його можна застосовувати. Найпростіше - це додавання насіння в звичайну їжу, в день їх слід з'їдати 5 г. Дуже смачне насіння з салатами, фруктовими, овочевими стравами, картоплею, кашами. Пікантними виходять соуси, можна додати льон в сир, молоко, йогурт, кефір. Чудова виходить випічка з насінням льону. Спробуйте просто посипати насіння на бутерброд, це смачно і красиво.
Кисіль ягідний з льоном сподобається любителям солоденького. Начинки для тортиків, млинчиків, вареників, вафель з насінням льону різноманітять, поліпшать вашу їжу і зроблять більш поживною, корисною. Чудовий смак виходить, якщо додати до насіння кунжут або звичайне насіння соняшнику.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 трав, які принесуть користь вашій печінціЯкщо ж згадати про лікування, то дозу збільшуйте разів у десять. Потрібно 2-3 ст. ложки насіння льону залити двома склянками окропу, настояти трохи і пити рівними дозами. Точна доза залежить від захворювання. Читайте про це в анотації на упаковці.
Пам'ятайте, що, як і більша частина продуктів лікувальних, подібний засіб має протипоказання. Небажано перевищувати дозу: не більше 2-х ст. ложок на добу. При різних загостреннях (коліт, панкреатит, холецистит, камені) краще відмовитися від цього засобу до зникнення загострення. Обов'язково збільште кількість води, яку випиваєте за день, адже льон - це клітковина, яка є нерозчиненою.