У калині міститься дуже багато корисних речовин.
У ній є і вітаміни, і ферменти, і мінерали, необхідні зміцнення здоров’я. Про це розповів фітотерапевт Михайло Лущик. Плоди протипоказані лише гіпотонікам. Вони містять калій, який знижує тиск, при цьому він корисний для серця і печінки.
Калій – це той елемент, який важливий для серцевого м’яза, для печінки та інших органів. Калій трохи гальмує серце, робить його удари рідше, але сильніше, прискорює роботу кишечника, і оскільки калій є в якійсь мірі антагоністом кортизолу і тестостерону, він вирівнює гормональний фон.
За словами лікаря, калина містить велику кількість органічних кислот (цис-аконітова, хлорогенова, янтарна, яблучна та ціла низка інших). Вони забезпечують енергією всі клітини, у тому числі печінки та серцевого м'яза, і надають людині сили. Фітотерапевт пояснив, що збирати ягоду найкраще саме у жовтні, після перших заморозків, тоді плоди втрачають гіркоту, а вітаміни зберігаються. Зберігати їх можна по-різному: заморозити, зробити сік, розтерти з цукром або медом і використовувати цю суміш аж до весни.