1. При тонзиліті і навіть гнійній ангіні кілька разів на день змащуйте мигдалини питною содою, після чого протягом двох годин не їжте і не пийте.
2. При печінні і сухості в носі, кашлі змастіть мокрим пальцем з питною содою порожнину носа і якийсь час втягуйте ніздрями повітря. Ця процедура не дасть розвинутися нежиті.
3. Кращі краплі від нежиті: 6-7 крапель 5% йодної настоянки або щіпка харчової соди, додані до 2 ч. ложок кип'яченої води.
4. При нежиті корисні йодні інгаляції: відкривши пляшечку з йодом, глибоко вдихайте його пари спочатку однією, потім іншою ніздрею - чим частіше, тим краще.
5. При грудному кашлі кілька днів на ніч малюйте "йодну сіточку" на грудній клітці настоянкою йоду.
6. Для запобігання попадання інфекції змастіть садна настоянкою йоду, а на поріз накладіть просочений нею шматочок лейкопластиру. Йод надасть моментальну дію навіть при загноєнні, якщо процедуру повторити 4-5 разів.
7. Не намагайтеся витягувати голкою скалку, як би глибоко вона ні засіла. Змастіть цю ділянку йодом (можливо, процедуру доведеться повторити кілька разів), і скалка «згорить».
8. При ударі і розтягуванні зв'язок змащуйте хворе місце йодною настойкою. Відновлювальний процес прискориться, і надалі при зміні погоди травма не буде нагадувати про себе.
9. Ті, хто страждає грибком нігтів, знають, як важко вилікувати це захворювання. Гарного ефекту можна домогтися за допомогою йоду: зробіть гарячу ванну для ніг або рук, видаліть пилкою поверхневий шар нігтів, обробіть їх йодної настойкою, а потім покрийте лаком. Процедуру повторювати щотижня.
10. Кілька крапель йоду в невеликій кількості води - дієвий засіб при шлунково-кишкових розладах.
Нагадаємо, раніше редакція "Здоров'я" повідомляла про те,
які корисні властивості приховує харчова сода.