22:30, 17 Жов 2013 · Категорія: Народна медицина · Переглядів 3843 ·
Віск використовують для виготовлення лікувальних кремів, мазей, пластирів; він входить до складу лікувальних свічок.
Віск допоможе при нежиті
1. Мазі для лікування ран.
* 100 мл оливкової олії, 8 г жовтого воску, 5 г білого воску, 20 г соснової смоли і 1 ст. ложку свіжого вершкового масла добре розмішайте і нагрівайте на слабкому вогні 10 хв, весь час помішуючи. Зберігайте мазь в скляній банці в холодильнику. Для лікування ран змастіть цією маззю тонкий шар марлі і прикладіть до ураженого місця.
• На невеликому вогні закип'ятіть 1/ 2 склянки оливкової олії з 50 г воску. Отриману мазь остудіть і перекладіть в банку. Зберігайте в холодильнику. Спосіб застосування: промийте рану 3% перекисом водню або 10 % спиртовим розчином прополісу, а потім покладіть пов'язку з маззю на рану.
2. Мазь для видалення мозолів.
Змішайте 50 г прополісу, 30 г воску і сік одного лимона і нагрівайте на слабкому вогні до розчинення воску. Охолодіть і зберігайте в скляній баночці в холодильнику. Мазь щодня прикладайте до мозолів, закріплюючи лейкопластиром. Через кілька днів розм'якшите мозолі в 2% гарячому розчині питної соди і видаліть.
3. Віск можна жувати з лікувальною метою.
Народна медицина з давніх часів використовує стільниковий мед для лікування багатьох захворювань. Стільниковий мед жують разом з сотами, а стільники переважно складаються з воску. Жування воску підвищує обмін речовин, викликає сильне слиновиділення і, як наслідок, - підвищує секреторну і моторну функцію шлунка, добре очищає органи дихання. Зуби при цьому очищаються від нальоту, зміцнюються ясна, виліковується нежить.
* При нежиті, гаймориті, астмі, полінозі.
Рекомендують жувати щогодини протягом 15 хв. по 1 /2 ч. ложки стільникового меду або еабруса. Віск, що залишився в роті,спльовують. (Забрус - це воскові кришечки, які зрізають з стільників перед відкачуванням меду.)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?