М'ята перцева
Вперше була виведена в Англії, тому в старовинних рецептах вона іменується англійською.
Хороша в спекотні літні місяці при виготовленні напоїв: освіжає і створює відчуття приємного холодку. Листя додають в морси, компоти, киселі, сиропи. Годиться для фруктових салатів. Не зіпсує смак м'яса (баранини, ягнятини), птиці. Додасть свіжість і аромат домашній випічці. Входить до складу ароматизаторів лікерів.
М'ята водна
Росте переважно в лісових водоймах, звичайна болотяна рослина. Запах дуже сильний, найбільш близький до ментолового.
М'ята довголиста
Володіє приємним ніжним, неподразливим запахом, болезаспокійливими і антисептичними властивостями.
М'ята кучерява
Поєднує в собі смакові властивості декількох м'ятних рослин, але не має прохолодного смаку. Аромат ніжніший, ніж у перцевої м'яти. Її широко використовують в кулінарії, сміливіше, ніж м'яту перцеву.
М'ята польова
Найбільш відомий російському народу вид м'яти, яку використовували з часів Київської Русі.
Листя і бутони додають у весняно-літні салати, овочеві супи, страви з риби. Збільшує термін зберігання, застосовується при засолюванні капусти, особливо качанами. Широко використовується в приготуванні тонізуючих напоїв. Замінює повністю чай. Квас з м'ятою має відмінний смак і добре зберігається. Молоко, якщо в нього опустити листочки м'яти, довше не скисає.
М'ята яблучна
Володіє ніжним ароматом і вигідно відрізняється від інших видів м'яти. Може бути додана не тільки в салати, супи, м'ясні страви, а й у різні напої, солодкі страви і домашню випічку. Їй притаманні гіркота і холодок.
М'ята блошниця
Ментолу в ній мало, а запах сильно відрізняється від звичного нам. У Грузії носить назву «обмало» і використовується для приготування соусів. У Туркменії м'ятою блошницею покращують смак баранини. У Вірменії з нею готують ропні сири.