Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визнає геймерів психічно хворими. Лікарі заявляють про намір включити комп'ютерну ігроманію в Міжнародний класифікатор хвороб (МКБ).
Залежність від комп'ютерних ігор
Яким терміном буде називатися відеоігроманія, поки невідомо, оскільки в проекті документу поки що немає медичної назви цього виду психологічної залежності. Однак, основні симптоми "геймероманіі" вже описані: комп'ютерні та відеоігри стають пріоритетними в житті людини, замінюють інші життєві цілі та інтереси.
Про масштабність захоплення відеоіграми говорити складно, оскільки дослідження і показники різних фахівців відрізняються. Фахівці, які досліджували аудиторію пост-радянських країн, зокрема України, Білорусі та Росії говорять про те, що завзятими гравцями є лише 15% ігроманів. А дослідники з Гарвардського університету заявляють, що в світі більше 50% залежних від комп'ютерних ігор.
В Україні, згідно з даними компанії "Wargaming" (творці однієї із найпопулярніших онлайн-ігор "World of Tanks"), близько 18 мільйонів геймерів. Скільки з них вже мають психологічну залежність від ігор - невідомо. Медики відзначають, що залежність від відеоігор більш виражена у чоловіків, ніж у жінок. Найчастіше на комп'ютерні ігри "підсідають" через відсутність цікавих моментів в житті, надлишок вільного часу, психологічні дитячі травми, сексуальна незадоволеність.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?