У новій роботі дослідники продемонстрували, як вплив триклозану впливає на здатність організму мишей реагувати на антибіотики при інфекції. Одна група гризунів піддавалася впливу триклозану до введення бактерицидного препарату ципрофлоксацину, а інша група лікувалася тільки антибіотиками. Ципрофлоксацин є часто вживаним засобом при бактеріальному ураженні сечовивідних шляхів.
Результати вимірювання вмісту триклозану в сечі гризунів показали, що його рівень схожий з тим, що спостерігається у людей. При цьому дезинфікуюча речовина збільшувало кількість клітин бактерій в сечовому міхурі, що вижили при подальшому лікуванні. У нормі повинен залишатися один з мільйона мікроорганізмів, проте в цьому випадку один з десяти мікробів витримував дію ципрофлоксацину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Товари відомої косметичної фірми викликають ракВчені з'ясували, що триклозан впливає на активність молекули ppGpp, що є інгібітором росту клітини. Під час стресу ppGpp зупиняє біосинтез клітинних компонентів (ДНК, РНК, білки), перенаправляючи ресурси на забезпечення виживання. Тому препарати, що сповільнюють ріст бактерій, не можна приймати до антибіотиків, які можуть стати неефективними. Показано, що відсутність ppGpp позбавляє триклозан здатності викликати стійкість до лікування.
Триклозан міститься в безліч споживчих товарів. Його додають в зубну пасту, рідину для полоскання рота, косметику, одяг, дитячі іграшки та кредитні карти з метою запобігання росту бактерій.