Супрун також розповіла, що ЗМІ та соцмережі дуже сильно впливають на вибір людей щодо вакцинації. Оскільки, саме там люди найчастіше читають інформацію про щеплення.
Близько 70% людей, що шукають інформацію про вакцинацію в інтернеті, повідомили, що інформація вплинула на їхнє подальше рішення робити щеплення чи ні.
Супрун підкреслила, що дуже важливо перевіряти джерело інформації і не поспішати робити висновки з повідомлень, які не підтверджуються фактами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вакцинація: за і протиВона також навела статистику, яка свідчить, що 93% інформації про вакцинацію у Twitter створюють і поширюють російські тролі або боти.
Супрун зазначила, що нещодавно вийшло дослідження американських вчених: після аналізу тисяч твітів між 2014 і 2017 роками виявилося, що російські боти і тролі кілька років поспіль розповсюджували неправдиву інформацію про вакцини і роздмухували антівакцинаторські настрої в суспільстві і в мережі.
В Європі найбільше від гібридної атаки постраждали Україна, Греція, Франція, Італія, Румунія і Сербія. У цих країнах зараз спостерігається висока захворюваність на кір. При цьому ці країни мають низький рівень охоплення вакцинацією.
Супрун зазначила, що недовіра до вакцин тягне за собою відмову від щеплень. Через це все більше людей хворіють на хвороби, яких можна було б уникнути.
Вона рекомендує читати тільки довірені джерела і перевіряти всю інформацію.
Супрун також додала, що деякі експерти пропонують вводити обов'язковий графік щеплень і заборону відвідування дитячих навчальних закладів, якщо дитина не вакцинована.