Худорляві люди сприймають повних менш розвиненими і людяними, як показало дослідження вчених з Великобританії. Саме так народжується дискримінація до тих, хто має велику кількість зайвої ваги або ожиріння. Ця дискримінація існує навіть в таких країнах, як Америка і Великобританія, де через кілька років кількість громадян із зайвою вагою перевищила кількість струнких і худорлявих. У більшості випадків, товстунів звинувачують в тому, що вони є такими.
Як вважають дослідники, подібного роду стигма в суспільстві заважає людям із зайвою вагою і ожирінням адекватно сприймати власний зовнішній вигляд і прикладати зусилля для того, щоб позбавитися від зайвої ваги. Ніхто не сперечається з тим, що ожиріння це фактор ризику безлічі хвороб. З 1975 року кількість людей з ожирінням в світі виросла в три рази, як встановила Всесвітня організація охорони здоров'я. Ожиріння провокує пухлини, серцево-судинні хвороби і діабет другого типу. Але негативне ставлення до людей із зайвою вагою стає справжнім бар'єром на шляху боротьби з цим явищем.
Повні люди соромляться власного зовнішнього вигляду, у них розвиваються серйозні психологічні комплекси, а часом вони наважуються на екстремальні методи боротьби із зайвою вагою, які призводять до іншої небезпечної патології - анорексії. Дослідники вважають, що негативне ставлення в суспільстві до зайвої ваги може викликати навіть великі проблеми для здоров'я, ніж зайва вага сам по собі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Надмірна худорлявість небезпечна для здоров'я