Трагічну історію Біргітти Каллестад опублікувало видання The Mirror. Молода жінка дуже любила тварин, у себе на батьківщині вона займалася в тому числі тим, що допомагала пристроювати тварин до притулків та знаходити їм господарів. Але саме безмежна любов до братів менших в результаті обернулася проти самої Бригіти.
Як пише The Mirror, перебуваючи у відпустці на Філіппінах, 24-річна мешканка Норвегії тимчасово прихистила цуценя. Через деякий час після повернення додому вона раптово погано себе відчула. Після цього стан дівчини став лише погіршуватися. Через два місяці після своєї поїздки вона померла в результаті наслідків зараження сказом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найпоширеніші шляхи зараження ВІЛДля Норвегії загибель Бригіти виявилася серйозною подією - молода жінка стала єдиною загиблою від сказу мешканкою країни за 200 років. Сьогодні лікарі працюють з людьми, які контактували із загиблою. Таких набралося 77 чоловік.
Від сказу немає ліків, а зараження їм можливо навіть без укусу - досить незначних пошкоджень шкіри, щоб на них потрапила слина тварини, що містить вірус. Бували випадки зараження, коли слина хворої тварини потрапляла тільки на одяг, а вже з неї, через якийсь час, - на садно або поріз на шкірі людини. Вірус сказу стрімко поширюється по нервових стовбурах в центральну нервову систему (головний мозок), там розмножується і знову відправляється на периферію, вражаючи практично всю нервову систему. Інкубаційний період хвороби частіше протікає без симптомів - вони стають очевидними на пізній і практично безнадійній стадії.
Фахівці підкреслюють: навіть якщо людина не впевнена в тому, що її вкусила хвора тварина, вона повинна звернутися до лікаря. Починати щеплення після контакту з хворою твариною необхідно якомога раніше.