Любите довго поспати? Дарма, адже це може нашкодити.
Шкода тривалого сну
Додаткова година-два проведені в ліжку в вихідний день - що може бути краще? Однак, згідно з даними нового дослідження, занадто багато часу проводити в ліжку не слід, інакше це може негативно відбитися на пам'яті і збільшити ризик розвитку деменції.
До таких висновків прийшли вчені в ході трирічного дослідження за участю 2700 людей у віці 60-70 років. На початку дослідження когнітивні здібності добровольців оцінювалися за допомогою тесту, розробленого для оцінки змін функцій мозку. Всі три роки учасники дослідження вели щоденники, де докладно вказували свій режим сну-неспання. 49% з них відпочивали по 6-8 годин на добу, ще 40% проводили в ліжку більше 9-ти годин на добу, а решту 11% відпочивали всього по 5 годин або навіть менше.
Наприкінці експерименту добровольці знову пройшли тест. Всі три групи отримали нижчі бали, ніж 3 роки тому перед початком експерименту. Однак найгірші результати показали ті учасники, які проводили в ліжку найбільше часу. Їх когнітивні здібності знизилися швидкими темпами - майже вдвічі більше, ніж у людей, які спали по 6-8 годин. Як зазначив доктор Дуг Браун з Товариства Альцгеймера, дане дослідження показує, що тривалість часу нашого сну і когнітивні здібності можуть бути пов'язані. Однак він також підкреслив, що для того, щоб зрозуміти, чи є тривалість сну причиною або наслідком зниження когнітивних функцій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи справді погано, якщо дитина не ходить в дитячий садок?
5 причин порушення апетиту у дітей
Рецепт смачного домашнього мармеладу лише з 2 інгредієнтів