У більшості ванних кімнат переважає теплий, вологий клімат, найбільш котрий сприяє розмноженню бактерій. Патогенні мікроорганізми можуть потрапляти на рушники. Помилки, що здійснюються при їх використанні, сприятимуть подальшому «подорожі» цих потенційних збудників хвороб - в тому числі їх проникненню в людський організм.
Які ж помилки відбуваються найчастіше?Відсутність індивідуальних рушників. У 2014 році вченими Університету Арізони було проведено дослідження, яке показало: 90% рушників у ванній кімнаті містять фекальні бактерії. Така реальність: дуже багато людей не миють після відвідування туалету руки ретельно, як це потрібно. Якщо одним рушником в будинку користуються кілька людей, ризик зараження фекальними бактеріями стає відразу дуже високим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кухонні рушники небезпечні для здоров'яРідкісна заміна. Нерідко рушник у ванній замінюється тільки в залежності від того, наскільки чистим виглядає. Це одна з найпоширеніших помилок! Лікарі-гігієністи рекомендують міняти махрові рушники кожні три дні (особливо, якщо у ванній немає вікон, і вона не провітрюється). Прати їх слід при температурі 60 градусів, не нижче
Одне для всього. Ще одна часта помилка - використовувати рушник, яким витираються руки, для інших частин тіла. В першу чергу їм небезпечно торкатися до обличчя, адже тканина може кишіти бактеріями.
"Витерти обличчя рушником для рук - це те ж саме, що засунути його в унітаз", - заявив мікробіолог Чарльз Герб.
Нехтування сушінням. Прийнявши душ і скориставшись рушником, його потім часто залишають висіти у ванній. Краще не робити такої помилки - у вологому тканини можуть почати розмножуватися бактерії і грибки. Після душу рушники слід повністю просушувати повністю розправленими, без складок. Ті, що використовувалися в спортзалі або басейні, і довгий час пролежали десь зім'ятими і вологими, - потрібно відразу відправляти в пральну машину.