Фугніциди – найпопулярніший варіант захисту від хвороб та шкідниківІснують речовини, які пригнічують збудники основних хвороб рослин. Їх називають фугніцидами. Наприклад, для захисту саджанців яблуні від парші та борошнистої роси застосовують переважно двокомпонентні препарати. Для зернових культур підходять фугніциди з іншим складом. Детальнішу інфомацію про застосування фугніцидів в садівництві та городництві можна
дивитись на LNZweb.
Існують такі способи використання фугніцидів:
- обпилювання та обприскування рослин та ґрунту;
- протравлення насіння рослин;
- фумігація насіння та його сховищ.
Фугніцини випускають у формі порошків, суспензій, аерозолів. Фахівці рекомендують суворо дотримуватись дозування. Адже ефективність може знижуватися і виникатиму нові та стійкіші збудники.
Як боротись з живими шкідниками?Городнім та садовим рослинам шкодять не тільки хвороби, а й живі шкідники. З ними також потрібно боротись.
1. Колорадські жуки. Ці шкідники можуть погубити весь ваш врожай картоплі. Повністю позбутись від колорадських жуків дуже важко. Тому за можливості важливо хоча б зменшити їхню кількість на вашому городі.
Для жуків можна зробити пастки. В невеликі посудини поставити нарізану картоплю. Туди будуть злазитись усі шкідники. Так ви зможете їх зібрати та знищити. В деяких випадках використовують спеціальні хімічні засоби, які не шкодять самому врожаю.
2. Попелиця. Попри те, що ця комашка крихітна, вона дуже небезпечна для врожаю. Попелиця позбавляє листки та погони рослин життєдайних соків. Тому на рослинах з'являються нарости. Найчастіше від попелиці страждають сливи, смородина, калина, яблуні та груші. На сайті lnzweb.com ви знайдете детальну інформацію про сучасні методи боротьби з цим шкідником.
3. Мурахи. Деякі види мурах можуть пошкодити моркву, картоплю, буряк. Для боротьби з комахами рекомендують заливати мурашники кип'ятком. Також все навколо можна посипати содою. Також мурахи гинуть від борної кислоти.
4. Медведка. Велика комаха, яка гризе коріння рослин. Цікаво, що медведка не любить запах хризантем. Можна використати це знання на практиці.
Є ще й один оригінальний метод. Потрібно закопати в землю пляшку з пивом. Горлечко пляшки перемотайте марлею. Медведки швидко знаходять пиво, прогризають марлю та залазять у пляшку. А от вибратись з неї не можуть.
5. Слимаки. Ці непрохані гості активізуються у дощові роки. Слимаки гризуть листя та корені рослин. Найчастіше нищать зовсім молоді рослини. Найдієвіше буде посипати землю вапном. Слимаки почорніють та загинуть.