Використання дезодоранту з медичної точки зору не є обов'язковим. Це питання про етику і власний комфорт. Коли немає запаху поту, можна навіть не переживати, виходячи з дому. Тим більше можливо знизити інтенсивність неприємного запаху. Для цього варто скоригувати харчування, виключивши з раціону продукти з різким ароматом (цибуля, часник), а також перероблені продукти, наприклад, консерви, копченості.
Для профілактики рекомендується обробляти область пахв відваром з кори дуба, кропиви і двовідсотковим водним розчином борної кислоти. Відмінно працює антибактеріальне мило. Звичайний дезодорант теж добре справляється зі своїми завданнями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дерматолог пояснила, чому виникає неприємний запах потуЧастенько дезодоранти і антиперспіранти плутають. Перший тільки приховує запах поту за рахунок дезодоруючих речовин. А антиперспірант пригнічує потовиділення за рахунок хімічної реакції зв'язування активних солей. У першому випадку в кінці дня можлива поява неприємного запаху, так як дезодорант перестає справлятися. З антиперспирантом такого не станеться, він ефективніший. Хоча медики сумніваються в необхідності користуватися цим засобом щодня. Антиперспірант придатний лише в екстренних і рідкісних випадках.
Тому рекомендується використовувати дезодорант. Навіть вдома, якщо ви нікуди не виходите. Адже навряд комусь подобається вдихати запахи поту. Особливо якщо виникає гіпергідроз, що супроводжується сильними ароматами. Краще сходити до лікаря для позбавлення від проблеми. А що стосується ароматів - досить часто їх можна усунути, просто змінивши спосіб життя.