Хоча орган має розмір не більше вишні і не може перекачувати кров, експерти вважають, що його створення є великим медичним проривом, хоча до створення перших сердець, придатних для трансплантації, ще далеко. Фахівцям належить вдосконалити орган, щоб він зміг качати кров, і медики сподіваються почати випробування протягом цього року.
Раніше вчені вже друкували 3D структури серця, але без використання людських клітин або кровоносних судин. Ізраїльським фахівцям вперше вдалося надрукувати ціле серце саме з людських клітин, взятих за допомогою біопсії з живого пацієнта. Це означає, що в подальшому вона може бути виготовлена з власних клітин пацієнта, що знижує ризик відторгнення. Орган розміром з серце кролика має кровоносні судини, шлуночки і камери і може скорочуватися, як м'яз, але не повністю, як це робить справжнє серце. За словами медиків, розширення зразка клітин, за допомогою яких можна було б створити повноцінне людське серце, до сих пір залишається проблемою, так як для друку дрібних кровоносних судин необхідно принтер з дуже високою роздільною здатністю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ранні ознаки серцевого нападу3D-друк сердець в майбутньому може дати надію на нормальне життя пацієнтам, чиї органи пошкоджені хворобами або травмами. "Може бути, через 10 років в кращих лікарнях світу з'являться принтери для друку органів, в тому числі і серця, і ці процедури будуть проводитися регулярно", - каже професор ТЕЛ Двір. Проте, наголошується, що безпечніше починати цю практику з пересадки менш важливих органів, ніж серце. Так, наприклад, селезінка, апендикс, жовчний міхур, нирка і навіть легке можуть бути видалені без небезпеки для життя, тому ці органи можуть бути першими кандидатами на випробування з трансплантацією.
Наступним етапом роботи ізраїльської команди вчених буде спроба навчити 3D-друковані серця битися, як живі. Потім дослідники спробують пересадити вирощені в лабораторії органи тваринам.