Вчені Школи охорони здоров'я Колумбійського університету (США) проаналізували медичні дані 161808 жінок у постменопаузі, щоб зрозуміти, як забруднення повітря впливає на щільність кісткової тканини.
Хвороби суглобів у великому місті
Були враховані найпопулярніші токсичні частинки — PM10, NO, NO2 та SO2 — та їх вплив на мінеральну щільність кісткової тканини учасниць. За допомогою рентгена стан їхньої кісткової системи оцінювався через рік, три та шість років.
Основними джерелами оксидів азоту (NO) є автомобільні вихлопні гази та викиди від електростанцій. Виявилося, що підвищені рівні оксиду азоту викликають зміни в поперековому відділі хребта, що вдвічі підвищує ризик розвитку атрофії кісток, ніж природне старіння.
"Забруднення повітря є небезпечним фактором ризику втрати кісткової маси та розвитку остеопорозу, незалежно від соціально-економічних чи демографічних факторів", — зазначив керівник дослідження доктор Діддьє Прада, цитує портал Poradnik Zdrowie.
На думку вчених, єдиний спосіб зупинити прогресивні зміни у суглобах — це зменшити кількість вихлопних газів. Це сприятиме зміцненню загального здоров'я населення.