Поєднання людської психології та фізіології іноді видає дивні речі. Одначе той факт що про користь їжі потрібно інколи забути - доводять вчені. Детальніше читайте у "Країні здоров'я".
Вчені запросили до експерименту кілька десятків малюків
Вчені зі штату Іллінойс вияснили, що коли не розповідати дітям про те що певна їжа є корисно, вона здасться їм смачнішою.
В експерименті взяли участь малюки від 3 до 5 рочків. Науковці поділили їх на групи та розповіли історію про те, як одна дівчинка з'їла крекерів або моркви. Одним дітлахам експериментатори казали, що від того героїня стала дужча чи навчилася рахувати, іншим не говорилося жодного слова про користь їжі.
Потім дітям запропонували таке ж саме частування, яке мала дівчинка з почутої історії.
Як побачили дослідники, більше крекерів або моркви в результаті з'їли ті малюки, яким не говорили про те, що ця їжа – корисна.
Як пояснюють учені, дітям здається, що корисне, напевно, не може бути смачним. Вони радять батькам та людям, які створюють рекламу продуктів, орієнтовану на дітей, не акцентувати на користі.
"Батьки, котрим складно змусити дітей їсти здоровішу їжу, ліпше подавати її, просто не кажучи нічого, або ж підкреслюючи, яка вона смачна", - підсумували дослідники.