Вітамін А Бере участь в синтезі муцину, який сприяє підтримці нормальної вологості слизової оболонки. Саме він є основою для виробництва зорового пігменту, що дозволяє нам бачити в сутінках.
При нестачі вітаміну А слизові очі пересушується, виникає відчуття «піску в очах», знижується сутінкове зір, погіршується бічний зір.
Джерела вітаміну А - печінка, морква, гарбуз, абрикоси. Але для поповнення добової потреби кожен день необхідні 200 грамів печінки або пара кілограмів моркви.
Вітамін Е Антиоксидант, який запобігає помутніння кришталика і віддаляє терміни появи катаракти. Цей вітамін необхідний також для запобігання дегенерації сітківки, яка виникає через дії сонячної радіації. Вітамін Е також бере участь у синтезі ферменту, який допомагає відновлювати пошкоджені клітини сітківки.
При нестачі вітаміну Е зір погіршується поступово, але швидше, ніж при повноцінному раціоні.
Джерела вітаміну Е - рослинні олії, особливо кукурудзяна, бавовняна та олія пшеничних зародків. Включивши ці масла в щоденний раціон ви можете покрити потребу організму у вітаміні Е, однак при підвищених навантаженнях на зір або при дотриманні дієти, що виключає жири - вам потрібно додаткові його прийом у капсулах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зберегти зір при роботі за комп'ютеромВітамін С Це головний вітамін для зміцнення кровоносних судин. А повноцінне харчування та постачання киснем - це важлива умова нормальної роботи зорового аналізатора.
Вітамін С відновлює вітамін Е, який окислюється в процесі захисту клітин сітківки. Крім того, вже доведено, що люди з високим рівнем вітаміну С в крові на 70% рідше хворіють катарактою.
Джерела вітаміну С - фрукти і овочі. Цитрусові, солодкий перець, чорна смородина. Ось тільки їсти ці продукти потрібно щодня і у великих кількостях. Добову дозу вітаміну С містять 3 лимони. Так що варто приймати аскорбінки додатково, оскільки навіть інститут харчування РАМН стверджує, що потреба росіян у вітаміні С задоволена тільки на 50% в середньому.
Вітаміни групи В Ця група вітамінів завідує обміном речовин у нервовій тканині. Їх брак веде до серйозних порушень здоров'я в цілому.
При нестачі вітаміну В2 виникають відчуття печіння або різі в очах, збільшується ризик розвитку катаракти, очі швидко втомлюються. Вітамін В12 запобігає захворювання зорового нерва і сітківки.
Вітамінів групи В багато в хлібі з борошна грубого помелу. Але їсти продукти, що містять вітаміни групи В треба в таких кількостях, що навряд чи ви зможете це зробити. Вихід - приймати вітаміни у вигляді препаратів.