Прозора рідина від жовтувато-бурого до червонувато-бурого кольору, характерного запаху.
Назва і місцезнаходження виробника.
ВАТ “Фітофарм”.
Україна, 84500, Донецька обл., м. Артемівськ, вул. Сибірцева, 2.
Фармакотерапевтична група.
Спазмолітики у комбінації з іншими препаратами.
Код АТС А 03E D. Препарат чинить спазмолітичну та знеболювальну дію, переважно при спазмах гладенької мускулатури органів черевної порожнини, а також зменшує явища брадикардії при перезбудженні блукаючого нерва. Фармакологічні ефекти препарату обумовлені активністю хімічних речовин, які входять до його складу.
Показання для застосування. Не виразкова диспепсія, хронічний гастрит зі зниженою секреторною функцією шлунка, дискінезія жовчовивідних шляхів за гіпертонічним типом.
Протипоказання. Підвищена шлункова секреція, виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки, рефлюкс-езофагіт, епілепсія, глаукома, підвищена чутливість до препарату, вагітність і період годування груддю, дитячий вік до 12 років.
Особливі застереження.
Застосування у період вагітності або годування груддю. Прийом препарату під час вагітності протипоказаний. За необхідності лікування Гастропіном годування груддю потрібно припинити.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. Препарат може впливати на швидкість реакції, тому при його застосуванні слід утримуватися від керування авто транспортом і роботи з іншими механізмами.
Діти. Не застосовувати дітям віком до 12 років.
Спосіб застосування та дози. Гастропін призначають внутрішньо, дорослим – по 10–15 крапель 2–3 рази на добу (до їди). Дітям старше 12 років – з розрахунку 1 крапля на 1 рік життя 2–3 рази на добу. Курс лікування залежить від перебігу, тяжкості захворювання, ефекту препарату, а також від характеру лікування (моно терапія або в комплексі з іншими лікарськими засобами).
Передозування. При передозуванні препарату можливий розвиток виражених побічних реакцій. Негайне припинення застосування препарату і вчасно вжиті заходи екстреної допомоги (промивання шлунка, застосування активованого вугілля тощо) та симптоматичне лікування сприяють швидкому усуненню клінічних проявів передозування.
Побічні ефекти.
Препарат, як правило, переноситься добре, проте у деяких хворих можуть спостерігатися розширення зіниць та поява сухості у роті. При індивідуальній підвищеній чутливості можливий розвиток алергічних реакцій (почервоніння та висипи на шкірі, свербіж).
При застосуванні препарату протягом тривалого часу можуть спостерігатися головний біль, психічне збудження, зниження гостроти зору та слуху, порушення серцевого ритму, пригнічення процесу травлення, запор, серцебиття, тимчасові розлади зору. У рідких випадках — психомоторне збудження, судоми, затримка сечовиділення.
У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря!
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Краплі мають здатність потенціювати дію аналгетичних та спазмолітичних засобів.
При одночасному застосуванні будь-яких інших лікарських засобів слід повідомити лікарю.
Термін придатності.
2 роки.
Умови зберігання.
Зберігати при температурі від 8 оС до 15 оС. Зберігати в недоступному для дітей місці.
Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.