рН 7.9 ± 0.1 регулюється за допомогою калію гідроксиду та кислоти лимонної.
Лікарська форма. Краплі для перорального застосування.
Прозора коричнева рідина.
Назва й місцезнаходження виробника. Др. Густав Кляйн ГмбХ & Ко. КГ.
77736 Целль ам Хармерсбах, Німеччина.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при функціональних розладах з боку травного тракту. Код АТС А 03А Х.
Фармакологічні властивості. Препарат містить ряд активних речовин, що діють як місцево у шлунково-кишковому тракті, так і чинять центральну дію на секреторну й моторну функції шлунка. Potentilla anserinum (перстач гусячий) чинить спазмолітичну дію на мускулатуру шлунково-кишкового тракту.
Licorice root (корінь солодки) містить гліциризинову кислоту, що має виражену протизапальну дію й стимулює утворення грануляційної тканини, а також знижує тонус і моторику шлунково-кишкового тракту (спазмолітичний ефект). Збільшується васкуляризація слизової оболонки шлунка. Chamomile (ромашка лікарська) чинить протизапальну, антиалергічну та регенеруючу дію. Хамазулен швидко й глибоко проникає в слизову оболонку. Активація гіпофізо-адреналової системи призводить до посиленого вивільнення кортикотропіну й кортизону. Протизапальну й антиалергічну дію мають також b-фарнезен і a-бісаболол. Carduus benedictus (кардобенедикт) містить гіркий глікозид кніцин, що як і гіркі речовини, які містяться в Angelica root (дягелі), поліпшує кровопостачання органів шлунково-кишкового тракту, прискорюючи тим самим загоєння виразок й уражень слизової оболонки шлунка. Гірка речовина Absinthii herba (полину гіркого) підвищує тонус каскадного шлунка й поліпшує симптоми гастрокардіального синдрому. Hypericum perforatum (звіробій звичайний) впливає на найважливіший ульцерогенний фактор, тобто на психовегетативні розлади. Hypericum perforatum діє як парасимпатолітичний засіб, а також зменшує секрецію шлункового соку.
Показання для застосування. Функціональна диспепсія, метеоризм, гастрити, в тому числі хронічний гіперацидний гастрит, а також у складі комплексного лікування виразкової хвороби шлунка та дванадцяти палої кишки.
Протипоказання. Гіпер чутливість до будь-якого з інгредієнтів препарату, алергічні реакції на компоненти препарату.
Належні заходи безпеки при застосуванні.
Гастритол «Доктор Кляйн» містить 40 об. % етанолу.
При прийманні препарату відповідно до інструкції з кожною дозою (25 крапель) приймається 0,4 г спирту, що може становити ризик для здоров'я пацієнтів із захворюваннями печінки, ураженням ЦНС, хворих на алкоголізм, епілепсію, вагітних жінок і дітей. Дія інших лікарських засобів може зменшуватися або посилюватися.
Особливі застереження.
1 крапля препарату містить 0,016 г етанолу.
Застосування в період вагітності та годування груддю.
Через відсутність достатнього досвіду застосування в подібних випадках препарат не слід приймати жінкам під час вагітності і в період лактації.
Вплив на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. Застосування препарату в діапазоні терапевтичних доз не впливає на керування транспортними засобами та роботу з механізмами.
Діти. Через відсутність достатнього досвіду застосування у дітей, препарат не слід приймати дітям до 12 років.
Спосіб застосування й дози. За відсутності інших вказівок приймати по 20–30 крапель, розчинених невеликою кількістю рідини 3 рази на добу під час їжі. При тяжких і гострих станах приймати по 15–25 крапель кожні 30 хв – 1 год. Така сама схема лікування застосовується і при повторному лікуванні.
Тривалість лікування – 3 – 4 тижні. У разі необхідності курс лікування можна повторити через 2 місяці.
Передозування. У разі випадкового передозування препарату ймовірність ризику для здоров'я людини відсутня, тому ніякі спеціальні заходи не потрібні.
Побічні ефекти. Дуже рідко у пацієнтів з високою світлочутливістю шкіри можуть виникнути шкірні реакції типу сонячного опіку, що розвиваються під дією інтенсивного сонячного випромінювання.
При індивідуальній непереносимості окремих компонентів препарату в літературних джерелах були описані алергічні реакції (почервоніння шкіри, висипи, свербіж), реакції з боку шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання), порушення водно-електролітного балансу.
Однак дані про такі побічні реакції при застосуванні препарату Гастритол не надходили.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами й інші види взаємодій. Рідко одночасне застосування лікарських засобів, що містять екстракт звіробою, може призводити до зниження ефективності інших лікарських препаратів. Пацієнту слід проконсультуватися з лікарем, чи можна лікарський засіб, що містить звіробій, застосовувати одночасно з іншими лікарськими засобами (наприклад, протизгортальними засобами кумаринового ряду, циклоспорином, пероральними котрацептивами або дигоксином).
Термін придатності. 3 роки.
Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Умови зберігання. Зберігати при температурі 15 - 25º С.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
Утворення пластівців або помутніння, що спостерігається в рідких формах препаратів, приготовлених на рослинній основі, не спричиняє негативних ефектів і не знижує ефективності препарату.
Упаковка. По 20 мл, 50 мл, 100 мл у флаконі; по 1 флакону в картонній коробці.