Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Хелікоцин

-


Інструкція


Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: таблетки (круглі та овальні), вкриті оболонкою білого або майже білого кольору;

склад: кожна кругла таблетка містить 500 мг метронідазолу;

кожна овальна таблетка містить 750 мг амоксициліну увигляді амоксициліну три гідрату;

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакологічна група. Комбінації для ерадикації Helicobacterpylori. АТС А 02В D.

Фармакологічні властивості. Амоксицилін – пеніцилін широкого спектра діїз бактерицидним ефектом. Метронідазол так само виявляє бактерицидну дію, але належить до групи похідних нітроімідазолу. Результати мікробіологічних досліджень доводять синергічну дію цих двох антибіотиків на Helicobacterpylori. Крім того, амоксицилін інгібує розвиток резистентності Helicobacterpylori до метронідазолу. Досі не виявлено амоксицилінрезистентних штамівHelicobacter pylori.

Фармакокінетика. Два компоненти Хелікоцину не впливають на фармакокінетику один одного, отже фармакокінетика комбінованого препарату ідентична фармакокінетиці окремих субстанцій.

Амоксицилін практично повністю всмоктується утонкому кишечнику. Всмоктування амоксициліну не залежить від прийому їжі. Максимальна концентрація у сироватці крові досягається вже через 1 – 2 години після перорального застосування. Препарат проникає безпосередньо у м’які тканини та рідини організму. Амоксицилін виводиться з організму переважно нирками, період напів виведення дорівнює 1 – 2 годинам.

Метронідазол після перорального прийому всмоктується швидко та повністю. Пік концентрації у сироватці досягається через 1 – 2години. Одночасний прийом їжі може затримувати всмоктування метронідазолу, однак не впливає на рівень всмоктування. Метронідазол проникає безпосередньо ум’які тканини. Середній період напів виведення для здорових дорослих становить 8годин. Речовина виводиться переважно нирками.

Показання для застосування. Хелікоцин застосовується для ерадикаціїHelicobacter pylori на слизовій оболонці шлунка. Отже, препарат показаний при лікуванні спричинених Helicobacter pylori хронічних та гострих гастритів та у комбінації з відповідним проти виразковим препаратом для лікування пептичної виразки шлункаабо дванадцяти палої кишки, за наявності чутливості до метронідазолу або ускладі квадротерапії.

Спосіб застосування та дози. Сучасні схеми ерадикації Helicobacter pyloriпередбачають включення блокаторів протонної помпи, антибіотика (ів), метронідазолу та препаратів вісмуту (2-га лінія захисту за Маастрихтським консенсусом-ІІ, 2000 рік). Хелікоцин являє собою комбінований препарат івключає дві різні таблетки з різними діючими речовинами. Кругла таблетка містить метронідазол, овальна – амоксицилін. Слід приймати одну круглу та одну овальну таблетку тричі на день. Обидві таблетки потрібно приймати разом вранці, вдень та ввечері. Для зручності таблетки розташовані на блістерах попарно та позначені написами: “ранок”, “день”, “вечір”. Треба ковтати таблетки одну заодною разом з великою кількістю рідини (вода, чай тощо, але не алкоголь!). Препарат слід приймати натщесерце або разом з їжею. Необхідно суворо дотримуватися режиму прийому препарату протягом усього періоду, що прописав лікар, аби уникнути розвитку резистентних мікро організмів і досягти бажаного терапевтичного ефекту, одночасно з Хелікоцином слід призначати блокатори протонної помпи та препарати вісмуту.

Побічна дія. Хелікоцин загалом добре переноситься. У деяких пацієнтів, які приймали Хелікоцин, спостерігалася слабка діарея, нудота, відсутність апетиту або блювання. В окремих випадках тяжка персистуюча діарея може свідчити про виникнення псевдомембранозного коліту. Уртикарія, екзантема, мультформна еритема, ексфоліативний дерматит, інтерстиціальний нефрит, що відзначалися в окремих випадках під час лікування Хелікоцином, перебіг їх бувм’яким та вони швидко регресували протягом кількох днів після відміни препарату. Глосит та стоматит, можливо, спричинені ростом Candida albicans, спостерігалися у поодиноких випадках під час лікування компонентами Хелікоцину. Метронідазол може спричиняти різкий неприємний присмак, сухість у роті, обкладення язика та закладеність носа.

Протипоказання. Відома або підозрювана гіпер чутливість доаміно пеніцилінових антибіотиків. Гострі захворювання центральної нервової системи. Патологічні зміни складу крові. Прийом алкоголю. Вагітність. Лактація. Тяжкі порушення функцій нирок та печінки. Діти до 18 років.

Особлива обережність потрібна у разі гіпер чутливості до пеніциліну та при нирковій недостатності. В окремих випадках можлива перехресна алергія до одного з компонентів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Амоксицилін. Одночасний прийом Хелікоцину залопуринолом підвищує ризик виникнення спонтанних шкірних реакцій. Подібно доінших препаратів, які належать до аміно пеніциліні в, Хелікоцин може в окремих випадках впливати на зниження ефекту пероральних контрацептивів. Одночасне призначення антацидів може впливати на всмоктування амоксициліну. Не ензиматичніметоди досліджень сечі на цукор можуть давати хибно позитивні результати.

Метронідазол. Одночасне призначення метронідазолу тадисульфіраму може призвести до психотичних симптомів. Одночасне призначенняметронідазолу та доксициклінів призводить до потенціації протианаеробногоефекту. Циметидин може пригнічувати виведення метронідазолу, що веде до підвищення концентрації метронідазолу в крові. Метронідазол підсилює антикоагулятивнийефект варфарину. Фармакокінетика метронідазолу може змінюватися на фонідовго тривалого лікування субстанція ми з потенційно стимулюючим ефектом домікросомальних ензимів (наприклад, фенобарбітал), отже адекватна концентраціяметронідазолу може не досягатися звичайними дозами.

Особливості застосування. Прийом алкоголю під час лікуванняХелікоцином необхідно суворо виключити, через можливість серйозних побічних реакцій у зв’язку з взаємодією з метронідазолом.

У разі виникнення тяжкої персистуючої діареї слідвзяти до уваги можливість розвитку псевдомембранозного коліту (загрозливого дляжиття пацієнта). У такому разі терапію хелікоцином слід негайно припинити та призначити іншу зручну терапію.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла, вологи та недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25°С.

За дотримання умов препарат зберігає повністю свої властивості до дати, зазначеної на упаковці. Термін зберігання – 4 роки.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus