Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Лактулоза

Inalco S.P.A., Італія


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: 6-галоктозид-фруктоза

основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин жовтуватого кольору солодкий на смак; рН 3,4; щільність – 1,312 г/мл.

Склад: у 100 мл сиропу містяться: лактулоза – 66,7 г;

дпоміжні речовини: вода дистильована.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Синтетичний дисахарид.

Фармакологічні властивості. Внаслідок метаболізму лактулози у товстій кишці утворюються низь комолекулярні органічні кислоти, які знижують рН її вмісту. Завдяки цьому підвищується осмотичний внутрішньокишечний тиск, відбувається затримка води у порожнині кишечнику, збільшується об’єм його вмісту, підсилюється перистальтика і евакуація калових мас. Послаблюючий ефект м’який, фізіологічний і не потребує одночасного прийому великої кількості рідини, що є сприятливим для людей похилого віку та хворих на серцево-судинні захворювання. Кисле середовище товстої кишки сприяє збільшенню популяції лактобацил та біфідумбактерій, які використовують лактулозу як харчову речовину, а також зниженню кількості гнильної флори і патогенних мікро організмів (сальмонели, стафілококи, протей та ін.), що дає можливість використовувати препарат для лікування дисбактеріозів. Пригнічення процесів бродіння у товстій кишці та швидка евакуація її вмісту сприяють зменшенню всмоктування токсичних речовин: аміаку, солей важких металів, радіонуклідів. Крім того, молекула аміаку у кислому середовищі кишечнику перетворюється на іон амонію і виводиться із організму, що полегшує знешкоджуючу функцію печінки при інтоксикаціях, гепатиті, цирозі і, особливо, при печінковій енцефалопатіі.

Фармакокінетика. Лактулоза, надходячи внутрішньо, не всмоктується і не гідролізу ється у шлунку і тонкому кишечнику внаслідок відсутності в організмі специфічного фермента. Метаболізм лактулози відбувається у товстій кишці під впливом бактеріальної мікрофлори, насамперед – анаеробних лактобацил, біфідумбактерій.

Основними метаболітами є низь комолекулярні органічні кислоти (молочна, оцтова та ін.), які знижують рН вмісту товстої кишки.

Показання для застосування. Порто системна енцефалопатія, хронічний гепатит, цироз печінки, холецистит, дисбактеріоз, запори різної етіології, сальмонельоз, інтоксикації, штучне годування новонароджених.

Спосіб застосування та дози. Дорослі приймають по 15 мл 3 рази на день за 1 годину до прийому їжі, діти 1-10 років – по 5 мл 3 рази на день за 1 годину до прийому їжі, діти до 12 місяців – 1 мл/кг 1 раз на день натще. Курс лікування – 3-4 тижні.

Побічна дія. В окремих хворих після використання препарату можливі метеоризм, біль у животі та проносний ефект, які проходять при зменшенні дози.

Протипоказання. Індивідуальна непереносимість препарату та галактоземія. Хворим на цукровий діабет варто дотримуватися обережності при застосуванні препарату.

Передозування. Проносна дія, яка самостійно проходить без застосування медичних препаратів.

Особливості застосування. Для підвищення ефективності препарат призначають натще.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Антибіотики широкого спектру дії, що приймаються внутрішньо разом з лактулозою, здатні гальмувати метаболізм і знижувати терапевтичну активність препарату. Антибіотики-аміноглікозиди (при внутрішньому прийомі) не зменшують терапевтичну активність препарату.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі у місцях, недоступних для дітей. Термін придатності – 5 років.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 200 мл у флаконах.

Виробник. Inalco S.P.A.

Адреса. Inalco S.P.A. VIA CALABIANA, 18, 20139 MILANO, ITALY.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus