Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Моторикум

Медокемі Лтд, Кіпр


Інструкція


Склад лікарського засобу:

діюча речовина: 1 таблетка містить домперидону 10 мг;

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, мікрокристалічна целюлоза, натрію крохмальгліколят, кроскармелоза натрію, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат, натрію еритрозин.

Лікарська форма. Таблетки.

Рожеві круглі плоскі таблетки з розділяючою борозенкою з одного боку і товарним знаком фірми-виробника (МС) – з іншого.

Назва і місцезнаходження виробника. „ Медокемі ЛТД”.

Вул. Константинуполес 1-10, Лімассол, 51409, Кіпр (ЄС).

Фармакотерапевтична група. Стимулятори перистальтики. Код АТС A03F A03.

Моторикум (домперидон) – антагоніст дофаміну, який блокує D1 та D2 рецептори, за структурою належить до похідних бензомідазолу. Подібно до метоклопраміду, домперидон має проти блювотні властивості. Домперидон сприяє активізації гладкої мускулатури стравоходу шляхом інгібування допаміну в D1 рецепторах та шляхом інгібування в D2 рецепторах з одночасним вивільненням ацетилхоліну. Домперидон активно зв′ язується з допаміновими рецепторами. Збільшує тривалість перистальтичних скорочень антрального відділу шлунка і дванадцяти палої кишки, прискорює випорожнення шлунка у випадку гальмування цього процесу, підвищує тонус нижнього стравохідного сфінктера. Не впливає на шлункову секрецію. Його проти блювотна дія обумовлена поєднанням периферичної (гастро кінетичної) дії та антагонізму до рецепторів дофаміну у тригерній зоні хеморецепторів, яка міститься поза гематоенцефалічним бар’єром.

Після внутрішнього прийому Моторикум швидко всмоктується. Піддається інтенсивному метаболізму у стінці кишечника і печінці, має низьку біодоступність (13-17%). Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 1 год після прийому. Прийом їжі і зниження кислотності шлункового соку зменшує абсорбцію домперидону. Зв’язування з білками плазми крові становить 91-93%. Практично не проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр. У невеликій кількості проникає крізь плацентарний бар’єр. Біотрансформується шляхом гідроксилювання і N-діалкілування з утворенням двох неактивних метаболітів. З сечею виводиться 1/3 дози (33%) протягом 4 днів, з калом 10 %, переважно як метаболіти. В невеликій кількості виділяється з грудним молоком. У здорових добровольців період напів виведення дорівнює 16 год.

Показання для застосування.

Комплекс диспептичних симптомів, зумовлених уповільненим випорожненням шлунка, рефлюкс-езофагітом:

- відчуття переповнення в епігастрії, відчуття здуття шлунка, біль у верхній частині черева;

- відрижка, метеоризм;

- нудота, блювання;

- печія із закидом вмісту шлунка до рота або без закиду.

Нудота і блювання функціонального, органічного, інфекційного або дієтичного походження, а також спричинені променевою або лікарською терапією. Специфічним показанням є нудота і блювання, спричинені антагоністами дофаміну у випадку використання їх при лікуванні хвороби Паркінсона (такими як леводопа, бромокриптин).

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, шлунково-кишкові кровотечі, непрохідність шлунка та кишечника, перфорація шлунка, пролактин ома, вагітність, тяжкі порушення функції печінки та нирок, період годування груддю, дитячий вік до 12 років з масою тіла до 35 кг.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

З обережністю призначають препарат пацієнтам з порушеннями функцій печінки та нирок. Не застосовувати для профілактики після операційного блювання. Не рекомендується застосовувати препарат у дітей, за винятком випадків нудоти та блювання після хіміотерапії та опромінення при онкозахворюваннях.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У період вагітності препарат не застосовують. На час лікування годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.

На період лікування слід утриматись від керування авто транспортом та роботи з іншими механізмами, оскільки препарат може спричинити сонливість, запаморочення.

Діти.

Не рекомендується застосовувати препарат у дітей до 12 років з масою тіла до 35 кг, за винятком випадків нудоти та блювання після хіміотерапії та опромінення при онкозахворюваннях.

Спосіб застосування та дози. Для перорального вживання за 15-30 хв до їди.

Диспепсія.

Дорослі: 10 мг (1 таблетка) 3 рази на добу та, у разі необхідності, перед сном. При необхідності дозу збільшують до 20 мг (2 таблетки) 3 рази на добу.

Нудота та блювання.

Дорослі: 20 мг (2 таблетки) 3-4 рази на добу.

Діти: після 12 років з масою тіла понад 35 кг – по 10 мг (1 таблетка) 3-4 рази на добу. Не перевищувати добову дозу 80 мг. У дітей до 12 років з масою тіла менше 35 кг – 0,2-0,4 мг/кг 3-4 рази на добу (дивись розділ „Діти”).

З обережністю застосовувати при нирковій недостатності. Оскільки незначний відсоток препарату виводиться нирками у незміненому вигляді, однократна доза препарату може не підлягати корекції. Але при тривалому застосуванні домперидону хворим з нирковою недостатністю, частоту прийому слід зменшити до 1-2 разів на добу, залежно від тяжкості порушень функцій нирок. За такими пацієнтами повинен бути встановлений регулярний контроль.

Тривалість первинного лікування - 4 тижні. Після цього слід оцінити стан пацієнта та прийняти рішення про необхідність подальшого лікування.

Передозування. Симптоми: сонливість, дезорієнтація, екстра пірамідні розлади, особливо у дітей. Лікування: специфічного антидоту не існує. У разі передозування рекомендується промивання шлунка, застосування активованого вугілля, пильний нагляд за пацієнтом та інші підтримуючі заходи.

Антихолінергічні препарати, препарати для лікування паркінсонізму або антигістамінні препарати з антихолінергічними властивостями можуть бути ефективними для корекції екстра пірамідних розладів.

Побічні ефекти.

З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, підвищена збудливість, екстра пірамідні розлади.

З боку травної системи: сухість у роті; спрага; спазми кишечнику, які швидко минають; транзиторний ентероспазм (рідко); кишкова коліка (рідко).

З боку ендокринної системи: підвищення рівня пролактину в плазмі крові, галакторея, гінекомастія, порушення менструального циклу, зниження лібідо, біль та збільшення грудей.

Алергічні реакції: шкірний свербіж, висипання, кропив× янка.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

При сумісному застосуванні з лікарськими засобами, які значною мірою пригнічують ферменти, може виникнути підвищення рівня домперидону в плазмі. Це в першу чергу:

протигрибкові препарати азолового ряду;

антибіотики з групи макролідів;

нефазодон.

У хворих, які приймали дигоксин або парацетамол, одночасний прийом домперидону не впливав на рівень цих препаратів у крові.

Домперидон при одночасному застосувані:

з нейролептиками посилює їхню дію;

з дофамінергічними агоністами (бромокриптин, L-допа), небажані периферичні дії яких - порушення травлення, нудота, блювання, пригнічує їхню дію без нейтралізації основних властивостей;

з наркотичними аналгетиками знижується активність домперидону;

з циметидином зменшується абсорбція домперидону через підвищення рН шлунка. Оскільки інші Н 2-антагоністи також підвищують рН шлунка, подібний ефект спостерігається при поєднанні домперидону з фамотидином, нізатидином, ранітидином;

з літієм можливе посилення симптомів з боку екстра пірамідальної системи, дискінезії, слабкість, тому необхідно проводити контроль рівня літію в плазмі.

Знижується дія препарату при одночасному прийомі антихолінергічних засобів.

Антацидні та анти секреторні препарати разом з домперидоном знижують біодоступність домперидону.

Термін придатності. 5 років.

Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25 0С.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері, по 2 блістери у пачці.

Категорія відпуску. Без рецепта.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus