Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Офтан

-


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна назва: пілокарпін;

склад: пілокарпіну гідро хлорид 10 мг/мл;

допоміжні речовини: бензалконію хлорид 40 мкг/мл, спирт полівініловий, кислота лимонна, натрію цитрат, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Очні краплі.

Фармокологічна група. Протиглаукомні препарати та міотичні засоби, парасимпатоміметики. ATC S 01EB01.

Фармакологічні властивості. Пілокапін вважається основним препаратом для лікування глаукоми. Це парасимпатоміметик, що, як і ацетилхолін, стимулює мускаринові рецептори і знижує опір відтоку водянистої вологи з ока. Він також зменшує продукцію водянистої вологи. При відкритокутовій формі глаукоми дія пілокарпіну в основному обумовлена полегшенням відтоку водянистої вологи, що спостерігається протягом від 4 до 14 годин. При закрито кутовій формі глаукоми звуження зіниці призводить до розкриття райдужного-рогівкового кута і збільшення відтоку водянистої вологи.

Пілокарпін викликає міоз (тривалістю від 3 до 8годин) і спазм акомодації (тривалістю від 1 до 2 годин), скорочуючи війкове тіло і сфінктер зіниці.

Фармакокінетика. Пілокарпін добре проникає у рогівку. Його концентрація у водянистій волозі ока досягає максимуму через півгодини. Пілокарпін зв’язується багатьма тканинами ока. Це збільшує періоднапів виведення з ока, що становить від 1,5 до 2,5 години. Проте дія навнутрішньо очний тиск триває протягом декількох годин (від 4 до 14).

Пілокарпін не метаболізується у водянистій волозі, але виводиться приїї відтоку. Пілокарпін швидко гідролізу ється, перетворюючись у неактивну форму, в сироватці і печінці. Видимий період напів виведення з плазми становить менше півгодини.

Показання для застосування. Хронічна відкритокутова форма глаукоми.

ОФТАН ПІЛОКАРПІН можна застосовувати при підвищенні внутрішньо очного тиску для його зниження, що таким чином знижує небезпеку розвитку глаукоматозних змін у сітківці і зоровому нерві.

Гострий напад глаукоми. У випадку гострого нападу глаукоми (закрито кутова форма глаукоми) пілокарпін можна застосовувати окремоабо в комбінації з інгібіторами карбоангідрази чи проти набряковими засобами. ОФТАН ПІЛОКАРПІН можна застосовувати для зниження внутрішньо очного тиск уперед операцією. ОФТАН ПІЛОКАРПІН виявляє дію, яка протилежна засобам, що розслабляють війковий м’яз, і мідріатикам. Його застосовують після хірургічних втручань і при обстеженні ока, а також для лікування симптомів, викликаних передозуванням мідріатиків.

Спосіб застосування та дози. При хронічній глаукомі рекомендується закапувати 1 краплю 1 % розчину пілокарпіну в кожне око 2 – 6 разів на добу. При необхідності пілокарпін можна поєднувати з бета – блокаторам. При гострому нападі відкритокутової форми глаукоми застосовують такий режим: закапувати 1краплю з інтервалом у 1 хвилину 5 разів, потім 5 разів з інтервалом у 5 хвилин, потім кожні півгодини у комбінації з ацетазоламідом парентерально або внутрішньо. Пізніше дозу можна пристосувати залежно від відповіді на лікування.

Побічна дія. Найчастіше спостерігаються короткочасний колючий біль в оці, його почервоніння і відчуття печіння, куряча сліпота і порушення зору. Можуть розвитися спазм акомодації, особливо в молодих хворих, головний біль і посилена сльозотеча.

Протипоказання. Ірит, увеїт, алергія до пілокарпіну і стани, прияких протипоказаний міоз (наприклад, після хірургічного втручання на оці для профілактики утворення спайок). ОФТАН ПІЛОКАРПІН слід дуже обережно застосовувати в хворих із відшаруванням сітківки в анамнезі і молодих хворих зміопією.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ніяких відомостей про значні ефекти лікарської взаємодії немає.

Передозування. Пілокарпін у вигляді очних крапель безпечний внаслідок незначної системної біодоступності і швидкого виведення з кровотоку. Його призначали по 20 крапель за годину без виражених системних побічних явищ. Перші симптоми передозування – це нудота і брадикардія.

Лікування побічних явищ і передозування.

Лікування передозування і побічних явищ симптоматичне. Атропін можна застосовувати як специфічний антидот. При тяжкій брадикардії або асистолії із-за передозування парасимпатоміметика вводять 0,5 -2 мг атропіну парентерально.

Особливості застосування. Вагітність і лактація. Хоча клінічних випробувань з контрольною групою у вагітних і жінок, що годують груддю, не проведено, пілокарпін вважається відносно безпечним при вагітності і під час годування груддю.

Інструкції для хворих і застережні заходи. Звуження зіниці може порушити темнову адаптацію, і хворих слід попередити про небезпеку керування автомобілем у нічний час. Можливий спазм акомодації може вплинути набачення віддалених предметів.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі +2 – +15°С.

Термін зберігання – 24 місяці.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus