міжнародна та хімічна назви: кремнію діоксид (високодисперсна фракція);
основні фізико-хімічні властивості: пухкий порошок білого кольору без смаку та запаху;
склад: 1 пляшка містить кремнію діоксиду 12 г або 24 г.
Форма випуску. Порошок для приготування суспензії.
Фармакотерапевтична група. Ентеросорбенти. Код АТС А 07 ВС 10.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Препарат сорбційної дії. Зв’язує шляхом адсорбції та виводить з організму токсини екзогенного та ендогенного походження, харчові і бактеріальні алергени, мікробні ендотоксини, токсичні продукти, що утворюються в процесі розпаду білків у кишечнику. Сприяє транспорту з внутрішнього середовища організму (кров, лімфа, інтерстиції) в шлунково-кишковий тракт за рахунок концентраційних та осмотичних градієнтів різноманітних токсичних продуктів, у тому числі середніх молекул, олігопептидів, амінів та інших речовин з подальшим виведенням їх з організму.
Фармакокінетика. Препарат практично не всмоктується з кишечнику.
Показання для застосування. Полісорб МП застосовують для лікування гострих кишкових захворювань, що супроводжуються діарейним синдромом (сальмонельози, харчові токсикоінфекції), а також при комплексному лікуванні вірусних гепатитів А і В.
Спосіб застосування та дози. Полісорб МП приймають у вигляді суспензії для внутрішнього вживання. Суспензія готується шляхом внесення в склянку з нейтральною негазованою або охолодженою перевареною водою 1 столової ложки (1,2 г) порошку для дорослих і 1 чайної ложки (0,6 г) - для дітей. Одержана суспензія ретельно перемішується. Підготовлену суспензію препарату приймають внутрішньо, за годину до їди або прийому лікарських засобів. Добова доза для дорослих і дітей старше 7 років становить 12 г, за необхідності може бути збільшена до 24 г; для дітей від 1 до 7 років доза становить 150-200 мг на 1 кг маси тіла. Добову дозу розподіляють на 3-4 прийоми. Максимальна разова доза препарату не повинна перевищувати половини добової дози. При гострих кишкових захворюваннях лікування доцільно починати з максимальної разової дози - 7 г, препарат застосовувати 2-3 рази на добу. Якщо хворий не може приймати препарат самостійно, суспензія вводиться у шлунок через зонд.
При гострих кишкових захворюваннях курс лікування становить 3-5 днів, за необхідності може бути продовжений до 10-15 днів. При гепатитах курс лікування становить 7-10 днів.
Побічна дія. У поодиноких випадках можливий запор.
Протипоказання. Індивідуальна непереносимість препарату; діти до 1 року, виразкова хвороба шлунка та дванадцяти палої кишки у стадії загострення, виразки та ерозії слизових оболонок тонкого і товстого відділів кишечнику, непрохідність кишок.
Передозування. У випадках прийому більш високих доз препарату будь-які ознаки передозування не спостерігаються.
Особливості застосування. Категорично забороняється вживання сухого порошку внутрішньо. Застосовування під час вагітності та годування груддю не рекомендується.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При застосуванні з ацетил саліциловою кислотою підсилюється процес дезагрегації. Підсилює ефекти нікотинової кислоти та симвастатину.
Умови та термін зберігання. Зберігати у закритих пляшках, при кімнатній температурі не вище 250С, в недоступному для дітей місці.
Термін придатності: сухого порошку - 3 роки; приготовленої суспензії – 24 години за умови зберігання при температурі 8-15° С.
Умови відпуску. Без рецепта.
Упаковка. По 12 г порошку у пляшці скляній місткістю 250 мл і по 24 г порошку у пляшках скляних місткістю 450 і 500 мл.
Виробник. Джанкойсько-Сивашський дослідно-експериментальний завод.
Адреса. Крим, 96100, м. Джанкой, вул. Жовтнева, 84/1