Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Ріабал

“Аль-Хікма Фармасьютикалз”, Йорданія.


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: : прифініуму бромід, 3-дифеніл метилен-1,1-діетил-2-метилпіролідиновий бромід;

основні фізико-хімічні властивості: сироп оранжевого кольору з солодким карамельним смаком;

склад: 1 мл сиропу містить 1,5 мг прифініуму броміду;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, гліцерин, натрію бензоат, сорбітол рідкий, сахароза, натрію сахарин, натрію цитрат, моно амонію гліциризинат, ароматизатор рідкий карамельний, барвник FD&C червоний №40, барвник FD&C жовтий №6, вода очищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Синтетичні антихолінергічні засоби, група четвертинних амонійних сполук. Код АТС А 03АВ 18.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Ріабал має специфічну спазмолітичну дію на шлунково-кишковий, жовчовивідний та сечовий тракти, що зумовлює його ефект при спазмах або гіперперистальтиці.

Ріабал добре сприймається організмом, тому його довготривале застосування не впливає на функцію печінки та нирок, а також на кровотворну тканину.

Фармакокінетика. Після прийому Ріабал швидко видаляється із сироватки крові. Тривалість періоду напів виведення становить 2,13 год. Величина розповсюдження в нерухомому стані – приблизно 190 % від маси тіла, а весь кліренс сироватки та нирковий кліренс становлять 12,5 і 5,8 мл/(хв. кг) відповідно.

Приблизно 50% препарату виводиться з сечею в незміненому вигляді.

Показання для застосування. Біль, пов’язаний зі спазмами та гіперперистальтикою шлунково-кишкового тракту: при гастриті, виразці шлунка та дванадцяти палої кишки, ентериті, коліті, постгастроектомічному синдромі. Біль, пов’язаний зі спазмами та дискінезією жовчовивідних проток, при холециститі, каменях у жовчному міхурі. Біль при панкреатиті. Біль при спазмах сечового тракту: камені у сечовому тракті, тенезми сечового міхура, цистит, пієліт. Призначають при проведенні ендоскопії шлунка та рентгенографії шлунково-кишкового тракту. Призначають при блюванні та дисменореї.

Спосіб застосування та дози.

Дорослим та дітям після 12 років по 20-40 мл сиропу три рази на день внутрішньо.

Разова: середня - 15 – 30 мг, вища - 90 мг
Добова: середня - 45 - 90 мг, вища - 90 мг
Курсова: середня - 450 мг, вища - 900 мг
Дітям:

до 3 місяців по 1 мл кожні 6-8 год.
3 місяці – 6 місяців по 1-2 мл кожні 6-8 год.
6 місяців – 12 місяців по 2 мл кожні 6-8 год.
1 рік – 2 роки по 5 мл кожні 6-8 год.
2-6 років по 5-10 мл кожні 6-8 год.
6-12 років по 10-20 мл кожні 6-8 год.
Тривалiсть лiкування становить 7 – 15 дiб.

Побічна дія. Побічні ефекти при застосуванні Ріабалу зустрічаються рідко, але можливі сухість у роті, порушення акомодації, запор. Ці побічні дії зникають при зниженні дози або після відміни препарату.

Протипоказання. Ріабал протипоказаний при глаукомі та гіпертрофії простати.

Передозування. Виявляється симптомами, пов’язаними з гангліоблокуючою дією. При перевищенні середньої терапевтичної дози у 100 разів - галюцинації, курареподібний ефект (пригнічення дихання). Лікування – штучна вентиляція легенів, очистити шлунок, зробити його промивання, призначити 30 г сульфату натрію (на 250 мл води), щоб викликати пронос, застосування інгібіторів холін естерази (прозерин 1,0 внутрішньом’язово).

Особливості застосування. Прийом препаратів з антихолінергічною дією може призвести до підвищення внутрішньо очного тиску. У хворих з гіпертрофією простати знижується частота сечовипускання та підвищується максимальний об’єм сечового міхура, що призводить до погіршення дизурії.

Немає протипоказань для приймання препарату в період вагiтностi та лактації.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Холінолітична дія препарату може потенціювати ся при одночасному застосуванні антигістамінних засобів, трициклічних антидепресантів, нейролептиків групи похідних фенотіазину, дизопіраміду.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі 15 – 25 °С. Термін придатності – 3 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. Сироп по 60 мл у флаконі із ПВХ. Один флакон, піпетка-дозатор у картонній коробці.

Виробник. “Аль-Хікма Фармасьютикалз”, Йорданія.

Адреса. P.O.BOX 182400 Amman, Jordan.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus