основні фізико-хімічні властивості: коричневі або темно-коричневі неоднорідні за кольором з сірими та коричневе ми вкрапленнями, плоскі, круглі таблетки зі скошеними краями та лінією розділу з однієї сторони;
склад: 1 таблетка містить сухого екстракту листя сени (олександрійського листя) в перерахуванні на сенозиди А і В у вигляді кальцієвих солей – 13,5 мг;
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Проносний препарат рослинного походження, містить екстракт олександрійського листа, діюча речовина якого – сенозиди А+В – є похідними діаптрону. Стимулює перистальтику товстої кишки і гальмує всмоктування з неї рідини, збуджує нормальні випорожнення через 6-10 годин. Вибірково діє на ободову кишку, поновлює нормальне функціонування кишечнику, не призводить до звикання і не впливає на травлення. Сеналекс добре переноситься пацієнтами, у зв’язку з низьким вмістом смолистих речовин. Не чинить подразнювальної дії на кишечник.
Фармакокінетика. Дія препарату Сеналекс є сукупною дією його компонентів, тому проведення кінетичних спостережень не є можливим; усі разом компоненти не можуть бути простежені за допомогою маркерів і біодосліджень. З тієї ж причини неможливо виявити і метаболіти препарату.
Показання для застосування. Запори, спричинені гіпотонією і млявою перистальтикою товстого кишечнику, регулювання випорожнень при геморої, проктиті, анальних тріщинах.
Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньо дорослим 1 раз на добу. Приймають по 1 таблетці ввечері перед сном, запиваючи водою або будь-яким напоєм.
За відсутності ефекту дозу можна збільшити до 2 таблеток (максимальна добова доза).
Якщо після застосування максимальної дози протягом 3 днів дефекація не відбувається, необхідно провести медичне обстеження.
Побічна дія. Проносна дія препарату може супроводжуватися колікоподібним болем у животі, метеоризмом. При тривалому застосуванні можлива втрата з калом електролітів (переважно калію), альбумінурія, гематурія, відкладення меланіну в слизовій оболонці кишечнику, нудота, блювання, діарея, знебарвлення сечі, шкірні висипання, судоми, судинний колапс. У такому разі необхідно припинити застосування препарату та провести симптоматичну терапію.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Спастичний коліт, кишкова непрохідність, біль у животі нез’ясованого генезу, защемлена грижа, гострі запальні захворювання черевної порожнини, перитоніт, шлунково-кишкові і маткові кровотечі, цистит, порушення водно-електролітного обміну. Вагітність і годування груддю. Дитячий вік до 18 років.
Передозування. Можливі болі в животі, що супроводжуються коліками.
Особливості застосування. Не рекомендується приймати препарат більше 2 тижнів.
З обережністю застосовують при захворюваннях печінки та/або нирок. У період лікування сеча може набувати жовто-коричневого або червоно-бузкового кольору.
Вагітність і годування груддю. При вагітності протипоказаний. У період застосування препарату слід припинити годування груддю.
Вплив на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами. Не впливає.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При тривалому застосуванні Сеналексу у високих дозах можливе посилення дії серцевих глікозидів і вплив на дію анти аритмічних препаратів у зв’язку з можливістю розвитку гіпокаліємії. Одночасний прийом Сеналексу з іншими лікарськими засобами може зменшити всмоктування та ефективність останніх.
Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці при температурі не вище 25 0С.
Термін придатності – 3 роки.
Не рекомендується використовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці!
Умови відпуску. Без рецепта.
Упаковка. Блістер по 20 таблеток у картонній коробці №20, 25 блістерів у картонній коробці №20х 25.