Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування.
Код АТС R06A C03.
Фармакологічні властивості. Супростилін належить до групи антигістамінних лікарських засобів, блокаторів Н1-рецепторів. Виявляє протигістамінну активність, що забезпечує усунення спазму гладких м’язів, попереджує розвиток і полегшує перебіг алергічних реакцій, зменшує проникність капілярів. Препарат має також периферичний холінолітичний седативний і снодійний ефект, виявляє протисвербіжну та помірну протизапальну дію.
Фармакокінетика. При застосуванні внутрішньо швидко та повністю адсорбується у травному каналі. Максимальна концентрація в крові досягається протягом перших 2 годин; терапевтичний рівень концентрації зберігається 4-6 годин. Незалежно від шляху введення добре розподіляється у тканинах організму, проходить через гематоенцефалічний бар’єр. Інтенсивно метаболізується в печінці. Виводиться нирками та через кишечник у вигляді неактивних метаболітів.
Показання для застосування. Алергічні дерматози (кропив’янка, екзема, шкірний свербіж, дерматит), алергічний риніт і кон’юнктивіт, сінна гарячка, набряк Квінке, медикаментозні алергії, бронхіальна астма легкого перебігу (у складі комплексної терапії).
Спосіб застосування та дози. Внутрішньо дорослі приймають під час їди по 1 таблетці
2-3 рази на добу; при необхідності добову дозу збільшують. Максимальна добова доза –
6 таблеток (150 мг). Дітям від 1 місяця до 1 року внутрішньо призначають по ¼ таблетки
2-3 рази на добу, від 1 до 6 років – по 1/3 таблетки 2-3 рази на добу; від 7 до 14 років – по ½ таблетки 2-3 рази на добу.
Побічна дія. Сонливість, відчуття сухості у роті, загальна слабкість, шлунково-кишкові розлади.
Протипоказання. Періоди вагітності і лактації, дитячий вік до 1 місяця, глаукома, доброякісна гіперплазія передміхурової залози, виразкова хвороба шлунка, порушення сечовипускання, одночасний прийом інгібіторів МАО, підвищена чутливість до препарату або до інших похідних етилендіаміну.
Передозування. У дітей виявляється збудженням, занепокоєнням, галюцинаціями, атаксією, атетозом, судомами, мідріазом і нерухомістю зіниць, гіперемією шкіри обличчя; потім – судинним колапсом, коматозним станом. У дорослих спостерігається загальмованість, депресія, коматозний стан; потім – психомоторне збудження, судоми; рідко – гіпертермія та гіперемія шкіри. Лікування – симптоматичне, специфічного антидоту немає.
Застереження при застосуванні. На початку лікування пацієнти, які приймають препарат, повинні утримуватися від потенційно небезпечних видів діяльності, що потребують підвищеної уваги і швидкої реакції. В подальшому ці обмеження залежать від індивідуальної реакції на лікування, що проводиться. Під час лікування заборонено вживання алкоголю.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Супростилін потенціює ефект лікарських засобів, що виявляють пригнічу вальну дію на центральну нервову систему. При одночасному застосуванні препарату з трициклічними антидепресантами можливе підсилення
М-холіноблокуючої дії, а також ефекту пригнічення центральної нервової системи. При одночасному застосуванні з аналептиками підвищується ризик розвитку судом.
Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці та недоступному для дітей, при кімнатній температурі.
Термін зберігання - 5 років.
Умови відпуску. Без рецепту.
Упаковка. В пачці № 20 (10х 2) у контурних чарункових упаковках.
Виробник. ЗАТ “Лекхім-Харків”.
Адреса. 61115, м. Харків, вул. 17-го Партз’їзду, 36.