У складі комплексного лікування порушень мозкового кровообігу.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до фенікаберану та інших компонентів препарату;
тяжкі порушення функції нирок та печінки;
хронічний нефрит з набряками і порушеною азотовидільною функцією нирок;
неконтрольована гіпотензія;
цукровий діабет;
виразка шлунку та дванадцяти палої кишки, що кровоточить;
гіпокінетична дискінезія жовчовивідних шляхів;
стани, що супроводжуються порушенням венозного відтоку крові в судинах мозку;
вагітність та період годування груддю;
дитячий вік.
Спосіб застосування та дози.
Дорослим препарат призначають у дозі 20-40 мг 3-4 рази на добу незалежно від прийому їжі. Максимальна добова доза – 160 мг.
Курс лікування в середньому складає 4-6 тижнів.
Побічні ефекти.
Можливі наступні побічні реакції:
з боку центральної та периферичної нервової системи: головний біль, запаморочення, загальна слабкість;
з боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпотензія;
з боку шлунково-кишкового тракту: зниження апетиту;
алергічні реакції: можливі шкірні висипання.
При розвитку зазначених побічних реакцій зменшують дозу або тимчасово припиняють прийом препарату.
Передозування.
На сьогодні не описано жодного випадку передозування Вінбороном®. Але при підвищеній індивідуальній чутливості можливі висипи на шкірі, зниження артеріального тиску (АТ). Значні зниження показників АТ вимагають відміни препарату.
Лікування симптоматичне. У разі виникнення гіпотензії застосовують симпатоміметики.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Застосування препарату у період вагітності протипоказане.
При необхідності застосування препарату Вінборон® годування груддю слід припинити.
Діти.
Препарат не застосовують у педіатричній практиці.
Особливості застосування.
Лікування Вінбороном® необхідно розпочинати під контролем артеріального тиску. У разі значного зниження артеріального тиску прийом препарату необхідно припинити.
З обережністю препарат призначають при гострому інфаркті міокарда, хворим з вираженим атеросклерозом вінцевих та мозкових судин.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.
Під час лікування Вінбороном® протипоказане керування транспортними засобами та робота з іншими потенційно небезпечними механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
При одночасному застосуванні препарат може посилювати дію спазмолітиків, антиангінальних, гіпотензивних та антиагрегантних засобів.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Вінборон® синтетичний препарат з місцево анестезуючою та вираженою спазмолітичною дією. Знижує тонус та моторику гладких м’язів, усуває або попереджує спазми гладких м’язів внутрішніх органів, в тому числі органів травного тракту.
Вінборон® розширює вінцеві та мозкові судини, поліпшуючи коронарний та мозковий кровообіг. Під впливом препарату покращується поглинання глюкози і кисню тканинами мозку. Поряд зі спазмолітичним впливом на судини мозку та серця Вінборон® при тривалому застосуванні виявляє проти склеротичний ефект, обумовлений зменшенням кількості вільного холестерину в сироватці крові і β-ліпопротеїдів. Препарат покращує мікро циркуляцію та збільшує об’ємну швидкість вінцевого кровообігу, утворюючи при цьому в міокарді кисневий резерв. Важливою особливістю Вінборону® є те, що він має антиагрегантну дію щодо тромбоцитів та покращує реологічні показники крові в умовах гіперкоагуляції. Вінборон® виявляє також незначну тромболітичну дію. Анти аритмічна дія Вінборону®поєднується з властивістю підвищувати стійкість міокарду до виникнення аритмій та фібриляцій. У пацієнтів з початковою гіпертензією Вінборон® може нормалізувати артеріальний тиск. Препарат має незначний бронхолітичний ефект та імуностимулюючу дію, яка більш виражена при довго тривалому застосуванні препарату.
Фармакокінетика. Вінборон® швидко всмоктується у травному тракті, розподіляється в усіх органах та тканинах, більше накопи чується в бронхах та органах черевної порожнини. Метаболізм препарату відбувається в печінці і забезпечується системою цитохрому Р 450, метаболіти секретуються як з жовчю, так і з сечею. Максимальна концентрація (Сmax) у крові спостерігається через 40 хв після перорального застосування. Період напів виведення (Т1/2) складає 157 хв. Фармакотерапевтичний ефект починає розвиватись через 30-40 хв і триває 4-6 годин. Препарат добре проходить крізь гістогематологічні і гематоенцефалічний бар’єри.
Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, жовтого кольору. На поперечному розрізі видно два шари.
Термін придатності. 3 роки.
Умови зберігання.
Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.
Зберігати у недоступному для дітей місці.
Упаковка.
По 10 таблеток у блістері. По 4 блістери в пачці.
Категорія відпуску.
За рецептом.
Виробник.
ЗАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».