Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Як зрозуміти, що ваш друг у вас закоханий

22:30, 16 Гру 2015 · Категорія: Психологія · Переглядів 4084 · 

У дружніх і романтичних відносин багато спільного, так що іноді легко сплутати одне з іншим. Де межа між дружбою і коханням? Чи варто вам залишатися кращими друзями, або зробити крок назустріч чогось більшого? Як розібратися, що ж ми відчуваємо насправді?


Кохання чи дружба

Кохання чи дружба



Кажуть, секрет ідеального шлюбу в тому, що чоловік і дружина повинні бути в першу чергу кращими друзями. У цьому є сенс - сімейні психологи не раз підтверджували, що якщо партнери сприймають один одного як друзі, їхні стосунки тривають набагато довше. Але що, якщо почуття, які ми відчуваємо до свого коханого чоловіка, виключно платонічні? Що, якщо ми бачимо в ньому кращого друга, надійну опору, але до романтичних почуттів і сексуальному потягу ці переживання не мають ніякого відношення?

Є декілька чинників, які ми частіше асоціюємо з романтичними відносинами, хоча вони важливі і в дружбі.

ЗАГАЛЬНЕ У ДРУЖБИ І ЛЮБОВІ

1. Тяжіння. Потяг до іншої людини може бути не обов'язково сексуальним чи романтичним. Кращим друзям властиво притягувати один одного. А люди, які дружать вже багато років, в розлуці можуть відчувати ті ж почуття, що й закохані.

2. Близькість. Коли ми відкриваємося комусь, ділимося своїми мріями, думками, цілями і планами, то ця людина природним чином стає нам набагато ближче інших. Ну а якщо ми отримуємо таку ж відвертість у відповідь, то виникає міцний зв'язок, заснований на довірі і розумінні. А це можливо і між друзями, і між коханцями.

3. Повага. Здорові романтичні стосунки побудовані на взаємній повазі, то ж можна сказати і про дружбу. Але не можна стверджувати, що якщо ви захоплюєтеся своєю близькою людиною, то відчуваєте до нього щось, крім дружніх почуттів. Друзі, якими можна милуватися і радіти їхнім успіхам, робитимуть вас тільки краще, надихаючи на нові досягнення, а їх у відповідь повага не дасть вам опустити руки навіть у найскладніших ситуаціях.

4. Підтримка. Надавати взаємну підтримку - основне завдання як у дружніх, так і в романтичних стосунках. Вона допомагає розквітати, розвиватися, змінюватися і стійко переносити все, що трапляється з нами.

5. Задоволення. Насолоджуватися компанією один одного і веселитися разом, сміятися над одними і тими ж жартами і чекати нової зустрічі - це все ще не означає, що у вас роман. Але це точно вірна ознака того, що ви дуже і дуже хороші друзі.

ЧИМ ЛЮБОВ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ВІД ДРУЖБИ?

Перша і основна відмінність - це секс. Але й тут кордони сьогодні частково розмиті - не можна забувати про існування "сексу по дружбі". Однак є й інші аспекти відносин, які відрізняють закоханих від близьких друзів.

1. Загальні цілі. Плануванням спільного майбутнього займаються тільки романтичні пари. І хоча друзі можуть повністю співпадати в поглядах на релігію, політику і спосіб життя, їх життєві цілі не прагнуть до спільного знаменника.

2. Час і увага. У романтичних стосунках партнери присвячують весь свій вільний час і увагу один одному, чого ніколи не зустріти навіть в самій міцній дружбі. Двоє самі вибирають зосередитися один на одному, і ту увагу, яку вони отримують від іншої, дає їм можливість відчувати себе комфортно. І навпаки, якщо один з двох більше не хоче витрачати сили на партнера, це може означати близький кінець відносин.

3. Взаємозалежність. Визначальним чинником романтичних стосунків можна вважати ступінь взаємозалежності партнерів. Так, друзі залежать один від одного, але життя коханців міцно переплетені. Перебуваючи у відносинах, двоє все більше і більше покладаються один на одного і врешті-решт замінюють "я" і "ти" на "ми".

4. Позитивні ілюзії. У здорових відносинах партнери зачаровані один одним. У них завищені очікування та уявлення про кохану людину, які часто не збігаються з реальністю. І це абсолютно нормально. Саме такі райдужні мрії і відрізняють любов від більш реалістичною дружби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 тем, на які не варто жартувати з чоловіком

5. Вплив. Безумовно, наші друзі впливають на прийняття рішень, на цілі та плани, переваги та перспективи, але кохана людина тут має більшу владу. Ми схильні робити своїх партнерів частиною свого самовідчуття, сприймати себе через призму своєї коханої людини. З друзями ж це неможливо.

6. Зобов'язання. Про прийняття на себе зобов'язань часто забувають, а від цього залежить, чи залишаться відносини дружніми або перетворяться на романтичні. Саме рішення почати романтичні стосунки віщує стабільність і відображає свідомий вибір на користь роботи над створенням пари. Ухвалення рішення про майбутнє відносин - це серйозний крок, що вимагає зважування всіх плюсів і мінусів, можливостей, переваг та інвестицій, які вже були зроблені. І хоча більшість друзів можуть стати хорошими партнерами, саме рішення і бажання присвятити своє життя комусь одному визначають успіх романтичного союзу.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

10:30
Метод заспокоїти нерви через розслаблення м'язів
8:30
Синдроми біполярного розладу, котрі воліють не помічати
12:30
Агресивні люди помирають швидше за спокійних
23:30
Причини, через які людина пітніє під час стресу
22:30
Як позбутися стресу за 15 хвилин
21:30
8 порад, які допоможуть змінити ставлення до ситуації
8:30
Причина, через яку люди гризуть нігті
6:30
Тьмяне світло вночі може призвести до депресії
7:30
Вчені довели, що депресія пришвидшує старіння
9:30
Вчені: Більше задоволення людині приносять не придбання, а враження
10:30
7 найбільших залежностей сучасної людини
15:30
Згорблена постава може викликати депресію
1:20
Названо звуки, які позитивно впливають на психіку
9:30
Якщо довго дивитися в дзеркало, можна отримати депресію
13:30
Емоції здатні викликати хронічний біль
10:30
Вчені: Навіть мінімальний стрес може призвести до смерті
7:30
Вчені пояснили, чому люди грають у комп'ютерні ігри
17:30
Три кроки для очищення від негативної енергії
13:30
Алкоголізм та залежність від соцмереж визнали однаковими
12:30
Простий спосіб підняти собі настрій
9:30
7 порад для того, щоб стати щасливим
22:30
Вчені назвали їжу, яка викликає депресію
23:30
Британські вчені: Оптимісти хворіють набагато рідше
17:30
Три кроки, які припинять панічну атаку
12:13
Вчені пояснили осінню дипресію
22:30
Психологічний метод, як кинути курити
19:30
Небезпека, котру несе з собою хронічна втома
19:30
4 способи підтримати свій мозок
8:30
5 порад, які допоможуть розслабитися
15:30
Дослідження: Дистанційна робота б'є по психіці людей
7:30
Вчені назвали найкращий засіб від депресії
13:30
6 поз для спання і про що вони свідчать
12:30
Погані новини більше б'ють по психіці жінок, ніж чоловіків
17:30
Що робити, коли накрила осіння депресія
13:30
5 рішень, щоб відчути себе щасливим
15:30
Топ-6 найбільших страхів жителів великих міст
10:30
4 поради, як впоратися з депресією після відпустки
8:30
Ознаки стресу, котрі не варто ігнорувати
22:30
Ефективні поради для боротьби з апатією
8:30
Як зрозуміти, чому ви переїдаєте
Здоров'я в соцмережах: