Чомусь у більшість із цих міфів досі вірять люди.
Міф 1: «У мене немає залежності від цигарок. Захочу – кину»
Нікотин, як і будь-який інший наркотик, викликає звикання. Більшою мірою – психологічне. Ті, хто твердять, що «взагалі не курять, а так, за компанію або лише одну на день» просто обманюють самі себе. На щастя, є такі люди, які колись сказали собі: «Досить. Я більше не курю», і саме так і зробили.
Міф 2: «Куріння знімає стрес»
Тютюновий дим гальмує роботу центральної нервової системи, тому куріння викликає нервозність та бажання закурити наступну сигарету. Звикнувши до сигарети, людина вже просто не може без неї розслабитися.
Міф 3: «Легкі» сигарети менш шкідливі»
На жаль, це не так. Як правило, курець викурює таких сигарет більше, затягується димом частіше і глибше, адже організм все одно вимагає свою норму.
Міф 4: «Кинеш курити – погладшаєш»
Куріння на масу тіла жодним чином не впливає, а лише послаблює почуття голоду та посилює схильність до целюліту, адже погіршується постачання клітин киснем.
Міф 5: «Курила до вагітності, значить під час вагітності достатньо курити трохи менше»
Дурний та дуже небезпечний міф. Вагітна жінка, що курить, завдає великої шкоди своїй ще не народженій дитині. У першому триместрі внутрішньоутробного розвитку плода закладаються всі життєво важливі органи, а шкідливі речовини під час куріння – це страшна отрута, яка провокує патології вже на ранніх стадіях. Якщо вагітна жінка хоче народити здорову дитину – потрібно старанно займатися своїм здоров'ям, забувши про цю дуже шкідливу звичку.
А краще взагалі не пробувати курити.