1. Зберігай внутрішню рівновагу. Негативні емоції пригнічують імунітет. Тому особливо важливо підтримувати свій внутрішній світ у стані спокою і рівноваги.
2. Вживай натуральні імуностимулятори. До них належать, наприклад, ехінацея, женьшень, імбир, перга. Курс прийому бажано розробити разом із лікарем.
3. Частіше смійся. Американські вчені встановили, що наше тіло відповідає на сміх фізіологічними реакціями, протилежними реакціям на стрес. Під час перегляду доброї комедії у крові знижується рівень гормонів стресу, розслаблюються м'язи, утворюються ендорфіни, крім того, стимулюються імунні клітини, відповідальні знищення шкідливих вірусів і бактерій.
4. Висипайся. Крім того, важливо правильно організувати підготовку до сну. Перед сном корисно влаштувати невелику прогулянку на свіжому повітрі або прийняти теплу ванну, повечеряти не пізніше ніж за 2 години до відходу до сну, а спальню добре провітрити.
5. Налаштовуйся на оптимізм. Американські медики з Пітсбурзького університету, провівши масштабне дослідження, з'ясували, що позитивно налаштовані люди рідше хворіють, менш чутливі до болю, та й ще живуть довше! Тож бути оптимістом вкрай вигідно.