Вчасна діагностика рятує життяНауці відомо, що до розвитку цього небезпечного захворювання може призводити канцероген бета-нафтиламін. Ще в середині 19 століття вчені помітили, що частіше на рак хворіють люди, робота яких пов’язана з виробництвом барвників. Підвищені ризики захворіти на рак сечового міхура мають курці, а також люди, які вживають хлоровану воду. Частіше недузі піддаються саме чоловіки після 60-ти років. Вчасна діагностика допоможе уникнути ускладнень та значно полегшить сам процес лікування. Саме тому важливо хоча б раз на рік проходити повне обстеження організму. Важливими є лабораторні дослідження. Наприклад,
загальний аналіз сечі, цитологічне дослідження, біохімічне дослідження крові та інші.
Симптоми раку сечового міхураЯк багато інших онкологічних недуг, рак сечового міхура на перших стадіях може протікати зовсім без симптомів. У вас не виникатиме жодних занепокоєнь. Першим тривожним симптомом є зміна забарвлення сечі. Вона може набувати рожевого відтінку, через наявність крові. Великі згустки крові можуть призводити до затримки сечі.
Одноразова кровотеча дуже рідко призводить до занепокоєння, тому хвора людина може відкладати візит до спеціаліста. А дарма! Якщо не почати лікування, то згодом почнуть турбувати й інші симптоми: біль у нижній частині живота, часті кровотечі, анемія.
Дуже часто лікарі призначають неефективне лікування, яке призводить до рецидивів хвороби та повернення симптомів. Важливо консультуватись тільки у перевірених фахівців.
Як лікують рак сечового міхура у наш час?Існує два методи лікування раку сечового міхура: оперативний та консервативний. Оперативний метод лікування передбачає проведення серйозних втручань під час яких пухлину видаляють. Це дуже травматично для організму. Але результати здебільшого хороші. Як додатковий метод лікування застосовують ще хіміотерапію та променеву терапію. В комплексі з оперативним лікуванням вони допомагають позбутись від хвороби досить ефективно.
Не варто забувати, що про рак сечового міхура можуть сигналізувати й такі симптоми, як втрата апетиту, ваги, постійна втома, біль у попереку. Потрібно звернути увагу на характер сечовиділень. Насторожити мають часті позиви до туалету, відчуття печіння під час сечовипускання, посилення або послабшання струменя сечі.
Будьте здорові та ніколи не хворійте!