Чим раніше виявлений і вилікуваний колоректальний рак, тим більше шансів на одужання, підкреслюють фахівці.
Вони відзначають, що зміни в кишечнику, пов'язані з раком, можуть бути властиві і доброякісним процесам. Але якими б несерйозними вони не здавалися, з новими симптомами слід обов'язково звертатися до лікаря.
Ознаками порушеного здоров'я часто стають зміни в екскрементах. Типовим для раку кишечника є постійна зміна між замком і діареєю. Це пов'язано з тим, що пухлина звужує кишечник, викликаючи застій стільця, але з часом бактерії розкладають зіпсований стілець і розріджують його.
Також на пухлину в кишечнику можуть вказувати наступні явища:
- рідке випорожнення вранці;
- кал виходить з кишечника в вигляді тонкого олівця;
- гази з залишками стільця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смачний продукт від діабету та ракуКров в калі не обов'язково вказує на рак: найчастіше сліди крові пов'язані з гемороєм. В цьому випадку кров зазвичай світло-червона і до того ж при геморої кров рідко коли домішується до калу. Для раку товстої кишки характерні темна кров і її домішки в калі.
У той же час у багатьох випадках кількість крові настільки незначна, що вона виявляється непомітною для неозброєного погляду. Таку кров можна виявити тільки за аналізом стільця. Тест на приховану кров є частиною діагностики та профілактики колоректального раку.
Серед інших симптомів раку товстої кишки виділяються такі явища:
- анемія (блідість, головний біль, задишка під час вправ);
- болі в животі і спазми;
- тривале здуття;
- втрата ваги, не пов'язана зі спробами худнути;
- невелика температура;
- чергуються запори і діарея без видимої причини.
Всі ці симптоми - серйозний привід для відвідин лікаря і відповідних заходів для діагностики, наприклад, колоноскопії або аналізу на приховану кров в калі. Чим швидше підтвердиться підозра на рак і починається терапія, тим більше шансів на одужання.