Як і будь-які клітини в організмі, ракові клітини потребують цукру, а саме в глюкози, для підживлення і росту клітин. Вони метаболізують глюкозу з набагато більшою швидкістю, ніж нормальні клітини.
Цукор та лікування раку
Вчені з відділу хімічної інженерії USC Вітербо виявили слабкість поширеного типу ракових клітин: негнучкість цукру. Тобто, коли ракові клітини піддаються впливу іншого типу цукру - галактози. Вони не можуть адаптуватися і загинуть.
Відкриття, яке може мати важливе значення для нових метаболічних методів лікування раку, було проведено доктором наук Дунцін Чжен (Dongqing Zheng). Дослідження було недавно опубліковано в журналі Cell Science.
Механізм дії галактози
У статті описується як онкогени (гени, що викликають рак), можуть призвести до того, що ракові клітини стануть негнучкими до змін в їх надходженні цукру. Зазвичай клітини ростуть шляхом метаболізму глюкози, але більшість нормальних клітин також можуть рости з використанням галактози. Команда виявила, що клітини, що володіють загальним канцерогенним геном AKT, не можуть обробляти галактозу, і тому вмирають при впливі цього типу цукру.
Вплив на клітини галактозою змушує їх виробляти більше окисного метаболізму, де кисень використовується для перетворення цукрів у енергію, на відміну від гликолитического метаболізму, де енергія виходить з глюкози.
Значення для лікування раку
Відкриття не означає, що сама галактоза буде ефективним засобом лікування ракових клітин типу АКТ, але воно дійсно виявило фундаментальний недолік в цих клітинах, в результаті чого окислительное стан призводить до загибелі.
Результати дослідження показали, що, хоча окислювальний процес, викликаний галактозою, дійсно приводив до загибелі клітин типу АКТ, коли клітини піддавалися інший генетичної мутації, MYC, галактоза не вбивала клітини.