За даними Американського онкологічного товариства, до 50 відсотків ракових пацієнтів вперше приходять до лікаря зі скаргою на больові відчуття, до 75 відсотків скаржаться на біль в процесі прогресування захворювання.
Завжди необхідно звертати увагу на стійкий біль в будь-якому місці тіла, а також біль, що не має чіткої причини і не піддається стандартному лікуванню анальгетиками.
Наступні больові відчуття, на думку онкологів, також можуть сигналізувати про високий ризик захворювання.
Незвичайний біль в шлунку, який триває більше двох тижнів, - це може бути попереджувальною ознакою раку печінки, підшлункової залози або різних видів раку травної системи.
Біль або дискомфорт у животі над пупком може бути симптомом пухлини шлунка. Також при цьому в черевній порожнині може накопичуватися рідина.
Тупий біль у верхній частині живота з іррадіацією в спину є одним з ознак, що вказують на рак підшлункової залози.
Біль в животі може бути викликаний розвитком раку кишечника. Крім цього, змінюється робота травлення, яка зачіпає стан калу і звички, пов'язані з відвідуванням туалету.
Постійний біль або дискомфорт в животі у жінок, які супроводжуються газами, розладом шлунка, тиском, здуттям живота і спазмами, можуть сигналізувати про рак яєчників.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
«Мандаринки» з плавлених сирків — оригінальна і проста закуска