Раціон людини може впливати на її схильність до онкологічних захворювань.
Харчування, яке збільшує ризик появи раку
Минулого року фахівці Університету Глазко довели, що зменшення рівня серину та гліцину впливає на розвиток лімфоми та раку кишечника, уповільнивши їхній розвиток.
Дослідження провели на мишах. Воно показало, що при раку молочної залози для успішної боротьби з пухлиною потрібно знижувати рівень аспарагінової кислоти, яка знаходиться у спаржі, м’ясі птиці, креветках, мідіях та деяких інших продуктах. Гризуни з раком молочної залози зазвичай живуть не більше двох тижнів, далі пухлина розходиться по всьому тілу.
Однак після того, як їх посадили на низькоаспаргінову дієту і почали давати ліки, що контролюють її рівень, мишачий організм отримав можливість боротися зі страшною хворобою. Такі результати вразили вчених. Справа в тому, що локальна пухлина не є смертельною і на цій стадії лікується.
Проблема виникає в процесі її розповсюдження по організму, а щоб завдати значної шкоди раку ще доведеться пройти кровообігом і закріпитися в інших місцях. Вчені висловили припущення, що без аспаргінової кислоти пухлини буде складно це зробити.
Попереду у дослідників ще багато нових дослідів, які доведуть їхні припущення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
«Мандаринки» з плавлених сирків — оригінальна і проста закуска