Навіть якщо повністю відмовитись від ковбаси, це не гарантує захисту від раку.
Профілактика раку
Деякі способи профілактики раку, які часто рекомендують, насправді є неефективними. Так, фактично марним способом захисту від раку медики назвали відмову від вживання окремих груп продуктів, наприклад, м'ясних чи молочних.
Немає висококанцерогенних продуктів. Навіть якщо людина їсть щось шкідливе, до розвитку пухлин така їжа може призвести лише за якихось виняткових умов. У звичайному житті цього зазвичай не відбувається.
Копчене і сильно засмажене червоне м'ясо дійсно можуть підвищити ризик розвитку раку товстої або прямої кишки, але тільки у випадку, якщо людина систематично зловживає ними.
Марним способом захисту від раку онкологи назвали спроби визначити свій ризик злоякісного захворювання шляхом здачі аналізу крові на онкомаркери. Такий метод працює лише в одному випадку – коли перевіряється схильність чоловіка до раку передміхурової залози. В іншому аналіз на онкомаркери як прогнозу можливого раку – марна витрата ресурсів.
Іноді рівень онкомаркерів може підвищуватися навіть при неонкологічних захворюваннях. А буває так, що залишається в межах норми навіть за запущених форм раку. Здавати такі аналізи з метою профілактики не потрібно.
Результативним методом захисту організму від раку є систематичне дотримання здорового способу життя, недопущення ожиріння, належна фізична активність та уважне ставлення до власного тіла.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою